Cyklotrasa Chrudim - Hlinsko

Cyklotrasa Železnými horami přes Hlinsko a Skuteč. Při prohlídce zámku ve Slatiňanech se nechte přenést do doby života knížecí rodiny a jejího personálu. Dále se v prostorech nachází jedinečné hippologické muzeum, které dokumentuje dějiny chovu koní. Se zámeckým parkem v anglickém stylu sousedí hřebčín a výběhy.


Přejedete přes Sobětuchy do Rabštejna, kde budete mít možnost prohlídnout si zbytky hradu Rabštejnek. Hrad se skládal z věže čtvercového půdorysu, paláce a hradeb. Severní hradba byla zesílena okrouhlou baštou. Do dnešních dnů se dochovala část obvodového zdiva paláce, torzo věže a bašty.


Projedete malými obcemi do Samařova a napojíte se na řeku Chrudimku. Čeká vás krásná cesta Železnými horami do Hlinska. Poté vyrazíte směrem na Holetín, odbočíte doprava na Pokřikov a odtud pokračujete směrem na Skuteč a přes Vrbatův Kostelec do Chrasti, kde si prohlídnete zámek.


V zámku si můžete prohlédnout expozice specializující se na geologii, paleontologii a vývoj člověka, pravěké osídlení nebo historický vývoj Chrasti. Určitě nevynechte prohlídku předmětů zaniklých řemesel a tkalcovské žakárové stavy. Z Chrasti vás navede cyklotrasa přímo do Chrudimi.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 94 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.