Cyklotrasa Chrudim - Hlinsko

Cyklotrasa Železnými horami přes Hlinsko a Skuteč. Při prohlídce zámku ve Slatiňanech se nechte přenést do doby života knížecí rodiny a jejího personálu. Dále se v prostorech nachází jedinečné hippologické muzeum, které dokumentuje dějiny chovu koní. Se zámeckým parkem v anglickém stylu sousedí hřebčín a výběhy.


Přejedete přes Sobětuchy do Rabštejna, kde budete mít možnost prohlídnout si zbytky hradu Rabštejnek. Hrad se skládal z věže čtvercového půdorysu, paláce a hradeb. Severní hradba byla zesílena okrouhlou baštou. Do dnešních dnů se dochovala část obvodového zdiva paláce, torzo věže a bašty.


Projedete malými obcemi do Samařova a napojíte se na řeku Chrudimku. Čeká vás krásná cesta Železnými horami do Hlinska. Poté vyrazíte směrem na Holetín, odbočíte doprava na Pokřikov a odtud pokračujete směrem na Skuteč a přes Vrbatův Kostelec do Chrasti, kde si prohlídnete zámek.


V zámku si můžete prohlédnout expozice specializující se na geologii, paleontologii a vývoj člověka, pravěké osídlení nebo historický vývoj Chrasti. Určitě nevynechte prohlídku předmětů zaniklých řemesel a tkalcovské žakárové stavy. Z Chrasti vás navede cyklotrasa přímo do Chrudimi.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 94 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!