5 / 4

Chrudim - Hlinsko

Cyklotrasa Železnými horami přes Hlinsko a Skuteč. Při prohlídce zámku ve Slatiňanech se nechte přenést do doby života k...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 94 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa Železnými horami přes Hlinsko a Skuteč. Při prohlídce zámku ve Slatiňanech se nechte přenést do doby života knížecí rodiny a jejího personálu. Dále se v prostorech nachází jedinečné hippologické muzeum, které dokumentuje dějiny chovu koní. Se zámeckým parkem v anglickém stylu sousedí hřebčín a výběhy.


Přejedete přes Sobětuchy do Rabštejna, kde budete mít možnost prohlídnout si zbytky hradu Rabštejnek. Hrad se skládal z věže čtvercového půdorysu, paláce a hradeb. Severní hradba byla zesílena okrouhlou baštou. Do dnešních dnů se dochovala část obvodového zdiva paláce, torzo věže a bašty.


Projedete malými obcemi do Samařova a napojíte se na řeku Chrudimku. Čeká vás krásná cesta Železnými horami do Hlinska. Poté vyrazíte směrem na Holetín, odbočíte doprava na Pokřikov a odtud pokračujete směrem na Skuteč a přes Vrbatův Kostelec do Chrasti, kde si prohlídnete zámek.


V zámku si můžete prohlédnout expozice specializující se na geologii, paleontologii a vývoj člověka, pravěké osídlení nebo historický vývoj Chrasti. Určitě nevynechte prohlídku předmětů zaniklých řemesel a tkalcovské žakárové stavy. Z Chrasti vás navede cyklotrasa přímo do Chrudimi.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí