5 / 5

Chvalčov - Rusava

Putování po Hostýnských vrších startujeme ve Chvalčově. Zprvu pozvolna, stezkou podél potoka s kamennými kaskádami.  Kdy...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 34 km

Popis cyklotrasy

Putování po Hostýnských vrších startujeme ve Chvalčově. Zprvu pozvolna, stezkou podél potoka s kamennými kaskádami.  Když se před námi otevře první výhled z lesa, pohled do krajiny ukazuje jeden kopec vedle druhého. Jako předtím asfaltku i tuto překřížíme. Stačí jen přímo překřížit cestu, najet mezi stromy na trochu zarostlou cestu. Stále stoupáme, lesem, planinou, znovu lesem.

Jakmile dojedeme na Čerňavu, máme první vrchol za sebou. Při dobré viditelnosti je tu vidět Vídeň. Striktně se držíme stezky. Zelenou značku jsme ještě pod vrcholem vyměnili za žlutou, která vede z vrcholu dolů dvěma směry. A tak znovu stoupáme, opět po široké lesní cestě. Zanedlouho se opět napojíme na žlutou značku, která se k nám přidala cestou z Čerňavy. Kousek sklesáme. Těsně před koncem sjezdu je odbočka doleva, vede k partyzánskému bunkru. Partyzánský odboj postupně sílil a Hostýnské vrchy se staly jedním z jeho nejvýznamnějších středisek.

Stoupáme na Kelčský Javorník. Vyšplháme k památníku Ladislava Jaroše. Loučíme se se žlutou značkou a vracíme se k zelené. Mezi kameny se chvíli houpeme po hřebeni a na „Kelčáku“ staneme po kratším technickém stoupáku. Z Kelčáku klesáme zhruba čtyři kilometry lesními cestami, místy zelenými a měkkými travou, místy rozbitými kameny a poznamenanými vodou, a stezkami.

Na křižovatce několika cest (Pod černou bránou) zelenou značku chvíli opustíme a trailem ve vysoké trávě na mýtině si užijeme trochu zábavné pilotáž. Po zdolání nejvyššího bodu jsme nyní na bodě nejnižším. Cestou Hostýnu mineme otevřenou pláň u Klapinova. Hostýnské vrchy potěší každého, kdo hledá přírodu

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí