Cyklotrasa Davle - zřícenina Zvěřinec

Cyklotrasa začíná v západní části Prahy Davle. Pojedete směrem na jih kolem řeky Vltavy až k mostu Dr. E. Beneše, kde se od ní odpojíte a budete následovat řeku Kocábu. Před Údolím Kocáby přejedete na druhou stranu а po modré pojedete dál zhruba 3 km až do rozcestníku V Paloukách. Poté pojedete po cyklostezce až do Slap, kde spatříte zámek s přilehlým dvorem a zahradou. Ta je tvořena v přední části parkem a oválným jezírkem s fontánou a zadní část je ponechaná jako lesopark s pestrým porostem.


Cyklotrasa vás zavede přes Buš a malou obec Čím do Choltitska. V Čelině uvidíte zámek uprostřed anglického parku. Tvoří jej obdélná patrová stavba, krytá mansardovou střechou s vikýři a věžičkou. Zámek je soukromý a nepřístupný. Dále projedete přes Slapy do Nalžovic a přes Kňovice a Příčovy do Sedlčan, odkud pochází známý sýr. Odtud pojedete směrem na Dohnalovu Lhotu do Martinic. V Boudách najdete pozůstatky hradu Zvěřinec na zalesněném vrcholu. Zanikl za husitských válek. Dnes na místě spatříte pouze dochované nevysoké a nevýrazné zdi.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice

Vzdálenost: 53 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.