5 / 0

Davle - zřícenina Zvěřinec

Cyklotrasa začíná v západní části Prahy Davle. Pojedete směrem na jih kolem řeky Vltavy až k mostu Dr. E. Beneše, kde se...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice

Vzdálenost: 53 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa začíná v západní části Prahy Davle. Pojedete směrem na jih kolem řeky Vltavy až k mostu Dr. E. Beneše, kde se od ní odpojíte a budete následovat řeku Kocábu. Před Údolím Kocáby přejedete na druhou stranu а po modré pojedete dál zhruba 3 km až do rozcestníku V Paloukách. Poté pojedete po cyklostezce až do Slap, kde spatříte zámek s přilehlým dvorem a zahradou. Ta je tvořena v přední části parkem a oválným jezírkem s fontánou a zadní část je ponechaná jako lesopark s pestrým porostem.


Cyklotrasa vás zavede přes Buš a malou obec Čím do Choltitska. V Čelině uvidíte zámek uprostřed anglického parku. Tvoří jej obdélná patrová stavba, krytá mansardovou střechou s vikýři a věžičkou. Zámek je soukromý a nepřístupný. Dále projedete přes Slapy do Nalžovic a přes Kňovice a Příčovy do Sedlčan, odkud pochází známý sýr. Odtud pojedete směrem na Dohnalovu Lhotu do Martinic. V Boudách najdete pozůstatky hradu Zvěřinec na zalesněném vrcholu. Zanikl za husitských válek. Dnes na místě spatříte pouze dochované nevysoké a nevýrazné zdi.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí