Cyklotrasa Děčín - Stoličná hora

Z děčínského Masarykova náměstí se vydáváme ulicemi na sever, pak odbočujeme do pěkného parčíku a po jeho cestičkách šplháme na horu Kvádrberg (Stoličná hora). Od obelisku na vrcholu se otevírá krásný výhled na celé město. Když se dosyta pokocháme, vede nás les po hraně srázu k další zastávce. Ani ne po kilometru se před námi objeví vyhlídka Labská stráž. S výjimkou několika úseků bereme za průvodce červenou turistickou značku a svižně jedeme směrem na sever.

Chvíli po kořeny poseté pěšině, chvíli po širší lesní cestě. Občas se nám postaví do cesty mírný sjezd nebo výjezd. Když opustíme les, čeká nás pár set metrů rovného sjezdu po louce a jsme na Belvedéru. Je tu restaurace a hotel, ale hlavně jedna z nejhezčích vyhlídek na údolí Labe.

Belvedéru se vracíme kus stejnou cestou. Odbočujeme až u Růžové vyhlídky, která skýtá další z typických pohledů na hladinu Labe. Zásadní proměna se s ním však stane až v okamžiku, kdy odbočíme z červené značky ostře vpravo na nenápadnou pěšinu. 

Tmavé a studené údolí ale zdaleka nevyčerpalo své kouzlo. Další výzvou jsou kamenné schody mezi fotogenickými skalami porostlými mechem. Jejich sjezd patří k oblíbeným „majstrštykům“ místních. Když přejde v panelovou cestu, je to znamení, že se blížíme k cíli. Děčínský Sněžník snadno poznáte podle starobylé kamenné rozhledny na vrcholu.  Ze Sněžníku je vynikající rozhled všemi směry.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!