5 / 2,5

Děčín - Stoličná hora

Z děčínského Masarykova náměstí se vydáváme ulicemi na sever, pak odbočujeme do pěkného parčíku a po jeho cestičkách špl...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 km

Popis cyklotrasy

Z děčínského Masarykova náměstí se vydáváme ulicemi na sever, pak odbočujeme do pěkného parčíku a po jeho cestičkách šplháme na horu Kvádrberg (Stoličná hora). Od obelisku na vrcholu se otevírá krásný výhled na celé město. Když se dosyta pokocháme, vede nás les po hraně srázu k další zastávce. Ani ne po kilometru se před námi objeví vyhlídka Labská stráž. S výjimkou několika úseků bereme za průvodce červenou turistickou značku a svižně jedeme směrem na sever.

Chvíli po kořeny poseté pěšině, chvíli po širší lesní cestě. Občas se nám postaví do cesty mírný sjezd nebo výjezd. Když opustíme les, čeká nás pár set metrů rovného sjezdu po louce a jsme na Belvedéru. Je tu restaurace a hotel, ale hlavně jedna z nejhezčích vyhlídek na údolí Labe.

Belvedéru se vracíme kus stejnou cestou. Odbočujeme až u Růžové vyhlídky, která skýtá další z typických pohledů na hladinu Labe. Zásadní proměna se s ním však stane až v okamžiku, kdy odbočíme z červené značky ostře vpravo na nenápadnou pěšinu. 

Tmavé a studené údolí ale zdaleka nevyčerpalo své kouzlo. Další výzvou jsou kamenné schody mezi fotogenickými skalami porostlými mechem. Jejich sjezd patří k oblíbeným „majstrštykům“ místních. Když přejde v panelovou cestu, je to znamení, že se blížíme k cíli. Děčínský Sněžník snadno poznáte podle starobylé kamenné rozhledny na vrcholu.  Ze Sněžníku je vynikající rozhled všemi směry.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí