Cyklotrasa Deštné v Orlických horách - Sedloňov

Cyklotrasa začíná v Deštném v Orlických horách u hotelu Orlice. Mírným stoupání nás přivádí k rozcestníku Deštné, odkud se vydáme po modré turistické značce až k Šerlišskému mlýnu. Odtud budeme pokračovat náročnějším stoupáním po cyklistické magistrále hor do Polomského sedla, ze kterého je to asi kilometr k vrcholu Vrchmezí. V tomto místě najedeme na červenou turistickou značku, která míří právě k Vrchmezí.

Náhle se objevuje rozcestník Polomský kopec, kde z červené značky odbočuje žlutá. Následuje dlouhý a náročný sjezd do Sedloňova, který se rozkládá v táhlém údolí Zlatého potoka a je obklopen krásnou přírodou. Ze Sedloňova míříme směrem na Horní Sedloňov a po zdolání táhlého kopce přijíždíme k autobusové zastávce Plasnice, kde se již napojujeme na silnici do Deštného. Tady nás čeká příjemný sjezd z kopce a jsme zpátky v Deštném.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.