5 / 5

Deštné v Orlických horách - Sedloňov

Cyklotrasa začíná v Deštném v Orlických horách u hotelu Orlice. Mírným stoupání nás přivádí k rozcestníku Deštné, odkud ...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa začíná v Deštném v Orlických horách u hotelu Orlice. Mírným stoupání nás přivádí k rozcestníku Deštné, odkud se vydáme po modré turistické značce až k Šerlišskému mlýnu. Odtud budeme pokračovat náročnějším stoupáním po cyklistické magistrále hor do Polomského sedla, ze kterého je to asi kilometr k vrcholu Vrchmezí. V tomto místě najedeme na červenou turistickou značku, která míří právě k Vrchmezí.

Náhle se objevuje rozcestník Polomský kopec, kde z červené značky odbočuje žlutá. Následuje dlouhý a náročný sjezd do Sedloňova, který se rozkládá v táhlém údolí Zlatého potoka a je obklopen krásnou přírodou. Ze Sedloňova míříme směrem na Horní Sedloňov a po zdolání táhlého kopce přijíždíme k autobusové zastávce Plasnice, kde se již napojujeme na silnici do Deštného. Tady nás čeká příjemný sjezd z kopce a jsme zpátky v Deštném.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí