5 / 3

Deštné v Orlických horách - Šerlich

Náročný okruh pro zdatné cyklisty začíná v Deštném v Orlických horách. První část cesty míří vzhůru na Šerlich a ačkoliv...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 35 km

Popis cyklotrasy

Náročný okruh pro zdatné cyklisty začíná v Deštném v Orlických horách. První část cesty míří vzhůru na Šerlich a ačkoliv vede po příjemné silnici, vzhledem k velkému stoupání je velmi náročná. Na Šerlichu se v Masarykově chatě osvěžíme a vyrazíme k nejvyššímu vrcholu Orlických hor – Velké Deštné. Dojedeme k bufetu pod horou. Kdo se rozhodne zamířit až na její vrchol, musí zdolat dalších asi 200 m. Od bufetu nás cesta povede po hřebeni podél pohraničního opevnění až k Pěticestí, kde z hřebenovky sjedeme. Dále budeme klesat po žluté turistické značce do Zdobnice. Nejprve pojedeme po asfaltové silnici, ale záhy zamíříme do lesa na lesní cestu. Po chvíli uvidíme první chalupy Zdobnice a sjíždíme dolů do údolí až k autobusové zastávce ve Zdobnici. Tady se osvěžíme ve stejnojmenném hotelu a posléze vyrážíme úzkou silnicí přes Luisino údolí zpátky do Deštného v Orlických horách.


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí