Cyklotrasa Deštné v Orlických horách - Šerlich

Náročný okruh pro zdatné cyklisty začíná v Deštném v Orlických horách. První část cesty míří vzhůru na Šerlich a ačkoliv vede po příjemné silnici, vzhledem k velkému stoupání je velmi náročná. Na Šerlichu se v Masarykově chatě osvěžíme a vyrazíme k nejvyššímu vrcholu Orlických hor – Velké Deštné. Dojedeme k bufetu pod horou. Kdo se rozhodne zamířit až na její vrchol, musí zdolat dalších asi 200 m. Od bufetu nás cesta povede po hřebeni podél pohraničního opevnění až k Pěticestí, kde z hřebenovky sjedeme. Dále budeme klesat po žluté turistické značce do Zdobnice. Nejprve pojedeme po asfaltové silnici, ale záhy zamíříme do lesa na lesní cestu. Po chvíli uvidíme první chalupy Zdobnice a sjíždíme dolů do údolí až k autobusové zastávce ve Zdobnici. Tady se osvěžíme ve stejnojmenném hotelu a posléze vyrážíme úzkou silnicí přes Luisino údolí zpátky do Deštného v Orlických horách.


Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 35 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.