5 / 2,5

Dobřichovice - Hostomice

Začátek cyklovýletu je u nádraží v Dobřichovicích. Po levici vidíme přírodní dominantu Černolické skalky. Zde skoro ze č...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 64 km

Popis cyklotrasy

Začátek cyklovýletu je u nádraží v Dobřichovicích. Po levici vidíme přírodní dominantu Černolické skalky. Zde skoro ze čtvrtkilometrové výšky shlížíme na zátočinu Berounky. Kromě této odměny nás čeká i krátký technický sjezd po kamenitém srázu, vedoucí k vršku Chlum.

Dovádí nás za hranu hřebenu a rozprostírá před námi jižní výhled ohraničený vzdáleným masivem tyčícím se nad Slapskou přehradou. Následující cesta se klikatí po úzkých hřebenových cestičkách. Cesta po vršku se několikrát otře o červenou značku „transbrdské“ magistrály. Míříme po spojovacích lesních cestách k vrchu Babka. Chytáme se žluté značky a šplháme zpět na hřeben. Ale nekopírujeme ji dlouho a záhy se odpojujeme a dosahujeme vršku takřka kolmo proti vrstevnicím. Zanedlouho už opět jedeme po magistrále, jež nás dovádí na křižovatku Na Soudném.

U studánky Bílý Kámen doplňujeme zásoby vody a směřujeme ke kořenovému úseku na Stožec. Vrcholek stoupání současně znamená napojení na silnici a cestu na Vysokou Jedli a dále Hradec. O pár stovek metrů dále se znovu napojujeme na turistickou značku a stoupáme ke Studenému vrchu. V příjemném stínu rozhledny, která je nejvyšším bodem tohoto výletu si můžeme odpočinout a dát si svačinu. Následuje totiž úsek k pramenu Brdlavky.

Na samém úpatí Brdského hřebenu na chvilku končí romantika panenské krajiny a my míříme lesem a pak skrze pole ke Lštěni. Za jejími branami čeká přesun po silnici, ale jen krátký, po chvíli již zase jedeme po lesní cestě, tentokráte na Malý Chlumec. Vesnici pouze přetínáme. Šotolinová cesta nás dovádí k hájovně u Jeleních Palouků. Do Haloun se cesta už jen svažuje.

Osvěženi halounskou hospůdkou pokračujeme v cestě a prakticky okamžitě se napojujeme opět na trasu závodu seriálu Kola pro život. Po krátkém výšlapu nad Halouny se spouštíme přes pole na cestu k Řevnicím. Oddalujeme se od civilizace a stoupáme po silnici na Mníšek, z níž nás svádí stezka vedoucí nad chatovou periferií Řevnic. Další hezky jezdivý úsek nás poté dovádí až k Letům, zůstáváme však na pravém břehu a po něm pokračujeme až do Dobřichovic. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí