Cyklotrasa Dobřichovice - hrad Karlštejn

Čeká vás krásná pohodová cyklotrasa. Začíná u zámku Dobřichovice, odkud projedete ke zřícenině zámku Karlík. Z hradu zbyly jen velmi nepatrné terénní nerovnosti na zalesněném ostrohu. Z historie toho není mnoho známo, byl zřejmě založen Karlem IV., mohl sloužit jako obranný hrádek Karlštejna.

Projedete přes Mořinku do Mořiny a na rozcestí, kde budete mít po pravé ruce ZŠ a MŠ pojedete rovně, na křižovatce tvaru Y zahnete vlevo. Poté přijedete k lomu Amerika. Doporučujeme jít k lomům pěšky. Vápencový lom, přezdívaný jako český Grand Canyon. Zajímavostí je, že se zde natáčel film Limonádový Joe nebo Akumulátor 1. Místní scenérie slouží i zahraničním štábům. 

Obejdete lom Amerika a přijdete k Lomu politických věznů. Odděluje Ameriku od Mexika. Lom Mexiko (Trestanecký lom)  v minulosti byl místem práce politických vězňů v nelidských podmínkách a také že na dno údajně nikdy nesvítí slunce. Na dně lomu se nachází několik jezírek a náletová vegetace.

Vrátíte se zpátky na lom Amerika, kde jste nechali kolo a pojedete doprava. Druhou cestou než kterou jste přijeli. Pokračujte po Budňanském potoku k rozcestníku U Dubu. Poté už dojedete ke Karlštejnu, který je bezesporu nejznámějším hradem.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 16 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.