5 / 4,5

Dobřichovice - hrad Karlštejn

Čeká vás krásná pohodová cyklotrasa. Začíná u zámku Dobřichovice, odkud projedete ke zřícenině zámku Karlík. Z hradu zby...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 16 km

Popis cyklotrasy

Čeká vás krásná pohodová cyklotrasa. Začíná u zámku Dobřichovice, odkud projedete ke zřícenině zámku Karlík. Z hradu zbyly jen velmi nepatrné terénní nerovnosti na zalesněném ostrohu. Z historie toho není mnoho známo, byl zřejmě založen Karlem IV., mohl sloužit jako obranný hrádek Karlštejna.

Projedete přes Mořinku do Mořiny a na rozcestí, kde budete mít po pravé ruce ZŠ a MŠ pojedete rovně, na křižovatce tvaru Y zahnete vlevo. Poté přijedete k lomu Amerika. Doporučujeme jít k lomům pěšky. Vápencový lom, přezdívaný jako český Grand Canyon. Zajímavostí je, že se zde natáčel film Limonádový Joe nebo Akumulátor 1. Místní scenérie slouží i zahraničním štábům. 

Obejdete lom Amerika a přijdete k Lomu politických věznů. Odděluje Ameriku od Mexika. Lom Mexiko (Trestanecký lom)  v minulosti byl místem práce politických vězňů v nelidských podmínkách a také že na dno údajně nikdy nesvítí slunce. Na dně lomu se nachází několik jezírek a náletová vegetace.

Vrátíte se zpátky na lom Amerika, kde jste nechali kolo a pojedete doprava. Druhou cestou než kterou jste přijeli. Pokračujte po Budňanském potoku k rozcestníku U Dubu. Poté už dojedete ke Karlštejnu, který je bezesporu nejznámějším hradem.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí