5 / 5

Domažlice - rozhledna Markéta (Dlažov)

Trasa, která vás provede na různorodýma místa. Z Domažlic vás čeká cesta okolo Smolovského rybníka, přejedete železniční...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 35 km

Popis cyklotrasy

Trasa, která vás provede na různorodýma místa. Z Domažlic vás čeká cesta okolo Smolovského rybníka, přejedete železniční trať a dojedete do obce Mrákov. Nejdříve na křižovatce projedete rovně. Mezi Novým a Starým Klíčovem si můžete prohlédnout vodní pozorovací kabinu. Tam je možný vstup pouze s průvodcem. Platí se celodenní vstup, který kromě návštěvy podvodní kabiny zahrnuje prohlídku galerie pod otevřeným nebem, využití areálu jako přírodního koupaliště a možnost občerstvení a relaxace. V areálu Lomeček se podíváte na svět pod hladinou a budete si připadat skutečně jak ve Verneovce. 

Pak se vrátíte kousek zpět, na zmíněnou křižovatku. Tam zahnete doprava, projedete Koutem na Šumavě až do obce Kdyně. Torzo hradu Nový Herštejn leží na vysokém vrchu. Z hradu se dochovala mohutná obytná věž se zachovanými střílnami a dobře patrným původním vstupem v úrovni 1. patra.

Dále vás čeká krásná projížďka lesem. Na rozcestí pojedete směrem na Libkov a odtud do Dlažova, kde si můžete užít výhled z dřevěné rozhledny Markéty s ocelovým schodištěm 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí