5 / 0

Domažlice - Smolov

V Domažlicích se nachází Chodský hrad. Je situován na Chodském náměstí nad říčkou Zubřinou. Ve 13. století jej založil P...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 60 km

Popis cyklotrasy

Domažlicích se nachází Chodský hrad. Je situován na Chodském náměstí nad říčkou Zubřinou. Ve 13. století jej založil Přemysl Otakar II. V roce 1592 zasáhl město velký požár, a s ním vyhořel i hrad. V 17. století pak probíhal spor o jeho vlastnictví. Nakonec v roce 1671 hrad připadl městu. Díky tomu byl hrad v letech 1726 až 1728 opraven a přestavěn na solnici s věží. Později hrad sloužil jako městský úřad i škola. Od počátku 20. století zde sídlí Chodské muzeum. Od té doby proběhla ještě jedna rekonstrukce, a to v roce 1995. Při ní bohužel znovu vyhořel, ale byl v roce 1998 opraven a zpřístupněn veřejnosti.

Z Domažlic pojedete směrem na obce Tlumačov, Pelechy a přes Domažlický průsmyk do České Kubice. Odtud pak k Hamerskému mlýnu a dále do Dolní Folmavy a na hraniční přechod Ovčí vrch. Od hranic pojedete po modré turistické značce do města Furth im Wald odtud k jezeru Drachensee a do vesnic Seuchau, Gaishof, Schachten a k hraničnímu přechodu Všeruby. Poté kolem Všerubského rybníku do vesnic Hájek, Brůdek, Praporiště, Starec, Kout na Šumavě, Mrákov a Smolov. Zde se nachází sotva patrné zbytky hradiště Tuhošť.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí