Cyklotrasa Domažlice - Všeruby

Touto trasou projedete hned několik zajímavých míst. Prvním je Pamětní síň Jana Sladkého Koziny v obci Újezd, což je muzeum s expozicí zaměřující se na chodské rebelie a na život Chodů. Jen o jednu obci dál najdete betonovou sochu chodského psa, která je se svými rozměry 3,8 x 8,1 metrů jednou z největších děl sochaře Michala Olšiaka. Zajímavostí je, že socha je dutá a skrz psí tlamu lze vykukovat ven.

Vrátíte se zpět na rozcestí a pokračujete po stezce dál až předete železniční trať a uvidíte před sebou dva rybníky. V obci Babylon najdete Viklan Čertův kámen. Velký skalní blok se kdysi kýval několik desítek centimetrů sem a tam a vydával skřípavé zvuky. Italští dělníci při stavbě trati spojující Bavorsko s Čechy rozhoupali tak, že vypadl ze své osy. Znovu osadit se jej podařilo spolu s Ing. Pavlem Pavlem, který je známý tím, že rozhýbal sochy na Velikonočním ostrově.

Dále vás čeká zhruba 6 km jízdy krásnou krajinou přírodního parku Český les. Projedete okolo zaniklé osady Šnory, kde dnes zůstal jen křížek. Poté o několik menších obcí dál, v obci Maxov vás dovede žlutá turistická značka. k malému německému hřbitovu, který se ukrývá v lesíku.

Na konci trasy ve Všerubech najdete muzeum. Část je věnovaná známým osobnostem Všerubska, ve druhé části jsou umístěné fotografie Haymo Richtera z období kolem otevření hranic.


Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.