Cyklotrasa Domažlice - Všeruby

Touto trasou projedete hned několik zajímavých míst. Prvním je Pamětní síň Jana Sladkého Koziny v obci Újezd, což je muzeum s expozicí zaměřující se na chodské rebelie a na život Chodů. Jen o jednu obci dál najdete betonovou sochu chodského psa, která je se svými rozměry 3,8 x 8,1 metrů jednou z největších děl sochaře Michala Olšiaka. Zajímavostí je, že socha je dutá a skrz psí tlamu lze vykukovat ven.

Vrátíte se zpět na rozcestí a pokračujete po stezce dál až předete železniční trať a uvidíte před sebou dva rybníky. V obci Babylon najdete Viklan Čertův kámen. Velký skalní blok se kdysi kýval několik desítek centimetrů sem a tam a vydával skřípavé zvuky. Italští dělníci při stavbě trati spojující Bavorsko s Čechy rozhoupali tak, že vypadl ze své osy. Znovu osadit se jej podařilo spolu s Ing. Pavlem Pavlem, který je známý tím, že rozhýbal sochy na Velikonočním ostrově.

Dále vás čeká zhruba 6 km jízdy krásnou krajinou přírodního parku Český les. Projedete okolo zaniklé osady Šnory, kde dnes zůstal jen křížek. Poté o několik menších obcí dál, v obci Maxov vás dovede žlutá turistická značka. k malému německému hřbitovu, který se ukrývá v lesíku.

Na konci trasy ve Všerubech najdete muzeum. Část je věnovaná známým osobnostem Všerubska, ve druhé části jsou umístěné fotografie Haymo Richtera z období kolem otevření hranic.


Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!