5 / 3

Doubice - Zadní Doubice

Tento cyklovýlet vede z převážné části po rovině a kvalitních cestách. Z větší části jedeme podél Doubického potoka. V D...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 10 km

Popis cyklotrasy

Tento cyklovýlet vede z převážné části po rovině a kvalitních cestách. Z větší části jedeme podél Doubického potoka. V Doubici se nachází restaurace Stará hospoda s dřevěnými sochami a dětským hřištěm s mnoha atrakcemi. Odtud nás čeká asi kilometrový výšlap do kopce a následně sjedeme do obce Kyjov. Vlevo míjíme Kyjovskou přehradu a projíždíme Kyjovským údolím při toku řeky Křinice.

Naše první zastávka je u rozcestí Pod Praporkem, kde se po pravé straně nachází jeskyně Vinný sklep. Poblíž si můžeme všimnout zajímavého skalního mostu, kterým protéká řeka Křinice. O kousek dále je vlevo odbočka na skalní Kyjovský hrad. Je možné sem vyjít pouze bez kol.

Pokračujeme dále po kvalitní cestě, kterou lemují skalní útvary a říčka Křinice. Další zastávkou je rozcestí „Turistický most". Nalézá se tu dřevěný most přes řeku. Na lavičkách si můžeme odpočinout a vytáhnout něco dobrého k snědku. Pokračujeme do Zadní Doubice, kde tvoří řeka Křinice hraniční přechod se Saskem. Tato bývalá osada byla po roce 1945 na české straně opuštěna.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí