Cyklotrasa Doubice - Zadní Doubice

Tento cyklovýlet vede z převážné části po rovině a kvalitních cestách. Z větší části jedeme podél Doubického potoka. V Doubici se nachází restaurace Stará hospoda s dřevěnými sochami a dětským hřištěm s mnoha atrakcemi. Odtud nás čeká asi kilometrový výšlap do kopce a následně sjedeme do obce Kyjov. Vlevo míjíme Kyjovskou přehradu a projíždíme Kyjovským údolím při toku řeky Křinice.

Naše první zastávka je u rozcestí Pod Praporkem, kde se po pravé straně nachází jeskyně Vinný sklep. Poblíž si můžeme všimnout zajímavého skalního mostu, kterým protéká řeka Křinice. O kousek dále je vlevo odbočka na skalní Kyjovský hrad. Je možné sem vyjít pouze bez kol.

Pokračujeme dále po kvalitní cestě, kterou lemují skalní útvary a říčka Křinice. Další zastávkou je rozcestí „Turistický most". Nalézá se tu dřevěný most přes řeku. Na lavičkách si můžeme odpočinout a vytáhnout něco dobrého k snědku. Pokračujeme do Zadní Doubice, kde tvoří řeka Křinice hraniční přechod se Saskem. Tato bývalá osada byla po roce 1945 na české straně opuštěna.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 10 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!