5 / 1

Dubí - Altenberg

Tahle biková trasa nás provede okruhem na Cínovec, do Německa, zpět na hřeben Krušných hor, pak dolů do údolí Mikulova, ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 34 km

Popis cyklotrasy

Tahle biková trasa nás provede okruhem na Cínovec, do Německa, zpět na hřeben Krušných hor, pak dolů do údolí Mikulova, odkud se ještě jednou vydrápeme na vrcholky hor. Rovina tu nikde není a na Cínovec, jemuž místní s nadsázkou říkají Cinvald.

Co na mapě vypadá jako schody nebo výjev z populární hry Tetris, jsou široké německé cesty. Cestou míjíme vrchol Vitišky. Stezka, kterou si tepličtí lokálové kdysi přejmenovali na Zmijí stezku, je vynikajícím zpestřením výletu. Zmijí stezka přechází v tuto lesní pěšinu mířící až do Altenbergu.

Vrátíme se na českou stranu a máme středohoří na levoboku a Bouřňák před námi. Do Mikulova nás vede Julova stezka. Z Mikulova se mlčky bolestně sápeme na Bouřňák, poslední vrchol na naší cestě. Nakonec se ještě pokocháme pohledem z Vlčího kamene a vlakem se vracíme zpět.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí