Cyklotrasa Dubňany - Velehrad

Trasa vede po Moravské vinné stezce. Začíná v obci Dubňany, odkud pokračuje do Ratíškovic, Vacenovic a Milotic. Zde se nachází barokní zámek postavený ve 14. století. Za dobu svojí existence vystřídal několik majitelů, mezi ty nejvýznamnější patří páni z Ronova nebo Albrecht z Valdštejna. V dnešní době je zámek v majetku státu. Byl postaven na místě vodní tvrze, ze které dodnes zůstal jen vodní příkop kolem zámku. V 16. století byl zámek upraven v renesančním slohu do současné barokní podoby byl přestavěn v 17. a 18. století. V areálu zámku se nachází francouzská barokní zahrada, bažantnice a zásobní zahrada.

Z Milotic pojedete do Skoronic, Vracova, Bzenec, Těmice, Ořechov, Vážany, Tučapy, Boršice a Buchlovice. Nachází se tu nádherný barokní zámek postavený počátkem 18. století. Je součástí celého barokního komplexu, který se skládá ze dvou zámeckých budov a rozsáhlého parku. Horní zámek se nazývá Flora a sloužil k hospodářským účelům. Naproti němu se nachází honosný Dolní zámek, který byl využíván k reprezentačním účelům. Mezi budovami se nachází dvůr s kašnou. Historie zámku je spojena s nedalekým hradem Buchlov. Po druhé světové válce byl zestátněn.

Milotice leží už jen pár kilometrů od Velehradu. Ten je známý tím, že se zde nachází nejstarší cisterciácké opatství na Moravě. Každoročně se tu koná Národní pouť na Velehradě. Koná se vždy na svátek Cyrila a Metoděje.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 61 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!