5 / 0

Dubňany - Velehrad

Trasa vede po Moravské vinné stezce. Začíná v obci Dubňany, odkud pokračuje do Ratíškovic, Vacenovic a Milotic. Zde se n...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 61 km

Popis cyklotrasy

Trasa vede po Moravské vinné stezce. Začíná v obci Dubňany, odkud pokračuje do Ratíškovic, Vacenovic a Milotic. Zde se nachází barokní zámek postavený ve 14. století. Za dobu svojí existence vystřídal několik majitelů, mezi ty nejvýznamnější patří páni z Ronova nebo Albrecht z Valdštejna. V dnešní době je zámek v majetku státu. Byl postaven na místě vodní tvrze, ze které dodnes zůstal jen vodní příkop kolem zámku. V 16. století byl zámek upraven v renesančním slohu do současné barokní podoby byl přestavěn v 17. a 18. století. V areálu zámku se nachází francouzská barokní zahrada, bažantnice a zásobní zahrada.

Z Milotic pojedete do Skoronic, Vracova, Bzenec, Těmice, Ořechov, Vážany, Tučapy, Boršice a Buchlovice. Nachází se tu nádherný barokní zámek postavený počátkem 18. století. Je součástí celého barokního komplexu, který se skládá ze dvou zámeckých budov a rozsáhlého parku. Horní zámek se nazývá Flora a sloužil k hospodářským účelům. Naproti němu se nachází honosný Dolní zámek, který byl využíván k reprezentačním účelům. Mezi budovami se nachází dvůr s kašnou. Historie zámku je spojena s nedalekým hradem Buchlov. Po druhé světové válce byl zestátněn.

Milotice leží už jen pár kilometrů od Velehradu. Ten je známý tím, že se zde nachází nejstarší cisterciácké opatství na Moravě. Každoročně se tu koná Národní pouť na Velehradě. Koná se vždy na svátek Cyrila a Metoděje.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí