Cyklotrasa Dvůr Králové nad Labem - Hradec Králové

Nádraží ve Dvoře Králové, kde náš výlet zahájíme, leží ve svahu stranou města. Jedeme po cestě pod kolejemi směrem ke Kuksu, připojí se k nám červená TZ, podjedeme trať a lesní cesta nás dovede k silnici, po níž se dáme vpravo do kopce, za serpentinou na okraji lesa pak vlevo k Betlému. Od rozcestníku nás čeká lesní cesta. Na louce před železniční tratí vlevo od nás bylo umístěno množství moderních plastik novodobé křížové cesty. Podjedeme trať a na křižovatce se setkáme s Labskou cyklotrasou. Za mostem spolu s ní odbočíme vpravo a po dobře projeté pěšině po břehu Labe dorazíme do Kuksu. Až do Hradce Králové se povezeme po nové cyklostezce. Pouze na několika místech v obytné zástavbě stezka využívá místních komunikací. Spolu se stezkou míjíme Heřmanice (vpravo).


V centru Jaroměři stále po pravé straně. Josefovem prochází stezka po břehu Metuje pod hradbami pevnosti. Až do Smiřic jedeme po pravém břehu Labe. V Předměřicích přejedeme architektonicky zajímavý jez s mostem, abychom se v Pláckách po zdobném mostu vrátili zpět. V Hradci Králové nás samostatná cyklostezka vede stále podél vody až k Pražskému mostu, odkud se vydáme do centra, nebo rovnou k nádraží.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 44 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!