Cyklotrasa Dvůr Králové nad Labem - Hradec Králové

Nádraží ve Dvoře Králové, kde náš výlet zahájíme, leží ve svahu stranou města. Jedeme po cestě pod kolejemi směrem ke Kuksu, připojí se k nám červená TZ, podjedeme trať a lesní cesta nás dovede k silnici, po níž se dáme vpravo do kopce, za serpentinou na okraji lesa pak vlevo k Betlému. Od rozcestníku nás čeká lesní cesta. Na louce před železniční tratí vlevo od nás bylo umístěno množství moderních plastik novodobé křížové cesty. Podjedeme trať a na křižovatce se setkáme s Labskou cyklotrasou. Za mostem spolu s ní odbočíme vpravo a po dobře projeté pěšině po břehu Labe dorazíme do Kuksu. Až do Hradce Králové se povezeme po nové cyklostezce. Pouze na několika místech v obytné zástavbě stezka využívá místních komunikací. Spolu se stezkou míjíme Heřmanice (vpravo).


V centru Jaroměři stále po pravé straně. Josefovem prochází stezka po břehu Metuje pod hradbami pevnosti. Až do Smiřic jedeme po pravém břehu Labe. V Předměřicích přejedeme architektonicky zajímavý jez s mostem, abychom se v Pláckách po zdobném mostu vrátili zpět. V Hradci Králové nás samostatná cyklostezka vede stále podél vody až k Pražskému mostu, odkud se vydáme do centra, nebo rovnou k nádraží.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 44 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.