5 / 5

Dvůr Králové nad Labem - Hradec Králové

Nádraží ve Dvoře Králové, kde náš výlet zahájíme, leží ve svahu stranou města. Jedeme po cestě pod kolejemi směrem ke Ku...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 44 km

Popis cyklotrasy

Nádraží ve Dvoře Králové, kde náš výlet zahájíme, leží ve svahu stranou města. Jedeme po cestě pod kolejemi směrem ke Kuksu, připojí se k nám červená TZ, podjedeme trať a lesní cesta nás dovede k silnici, po níž se dáme vpravo do kopce, za serpentinou na okraji lesa pak vlevo k Betlému. Od rozcestníku nás čeká lesní cesta. Na louce před železniční tratí vlevo od nás bylo umístěno množství moderních plastik novodobé křížové cesty. Podjedeme trať a na křižovatce se setkáme s Labskou cyklotrasou. Za mostem spolu s ní odbočíme vpravo a po dobře projeté pěšině po břehu Labe dorazíme do Kuksu. Až do Hradce Králové se povezeme po nové cyklostezce. Pouze na několika místech v obytné zástavbě stezka využívá místních komunikací. Spolu se stezkou míjíme Heřmanice (vpravo).


V centru Jaroměři stále po pravé straně. Josefovem prochází stezka po břehu Metuje pod hradbami pevnosti. Až do Smiřic jedeme po pravém břehu Labe. V Předměřicích přejedeme architektonicky zajímavý jez s mostem, abychom se v Pláckách po zdobném mostu vrátili zpět. V Hradci Králové nás samostatná cyklostezka vede stále podél vody až k Pražskému mostu, odkud se vydáme do centra, nebo rovnou k nádraží.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí