5 / 4

Františkovy Lázně - hrad Seeberg

V úvodní části výletu projíždíme parkem západní části Františkových Lázní až k rybníku Amerika, kde se můžeme zastavit u...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 18 km

Popis cyklotrasy

V úvodní části výletu projíždíme parkem západní části Františkových Lázní až k rybníku Amerika, kde se můžeme zastavit u malé ZOO s dětským hřištěm. Cyklotrasa pokračuje podél rybníka Amerika a těsně před pozorovatelnou ptáků odbočuje doprava do obce Krapice. Odtud začínáme mírně stoupat. V Ostrohu nás čeká závěrečný krátký sjezd a poté výšlap ke hradu Seeberg, kde si můžeme na stojanech poblíž pokladny uzamknout kola a hrad si prohlédnout. Současná hradní expozice představuje černou kuchyni, venkovské nástroje řemeslníků v 19. století nebo historii porcelánu.

Pokud se nám nechce jet zpátky po stejné cestě, vyšlápneme do osady Drahov a poté sjedeme do Františkových Lázní. V obci Lužná cyklotrasu opustíme, odbočíme doleva a po zelené turistické značce se dostaneme k rybníku Amerika. Tam se napojíme na úvodní trasu, po které se vrátíme k výchozímu bodu výletu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí