5 / 3

Františkovy Lázně - Tršnice

Tato okružní cyklotrasa má rovinatý, z malé části mírně kopcovitý profil. Vyrazíme od záchytného parkoviště v jižní část...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 17 km

Popis cyklotrasy

Tato okružní cyklotrasa má rovinatý, z malé části mírně kopcovitý profil. Vyrazíme od záchytného parkoviště v jižní části Františkových Lázní. Cyklotrasa pozvolna stoupá po vedlejší silnici do sousední vesnice Komorní Dvůr, ve které se nachází národní přírodní památka Komorní hůrka. Po opuštění vesnice cyklotrasa směruje k vodní nádrži Skalka, podél které jedeme po zpevněné lesní cestě až do Chebu. Kousek před Chebem nám pěkný pohled na vodní nádrž poskytne empírový vyhlídkový altán Chebská stráž.

V Chebu za přehradou se nalézá volnočasový areál Krajinka, kde si můžeme udělat přestávku. Najdeme tu spoustu atrakcí a aktivit pro děti. Projíždíme Chebem po levém břehu řeky Ohře, nad protilehlým břehem se vypíná majestátní chebský hrad. Na východním okraji města navážeme na cyklostezku Ohře, kterou opouštímev obci Jindřichov, kde odbočíme vlevo směrem do obce Tršnice. V obci na křižovatce se dáme doleva a vracíme se do Františkových Lázní.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí