Cyklotrasa Františkovy Lázně - Tršnice

Tato okružní cyklotrasa má rovinatý, z malé části mírně kopcovitý profil. Vyrazíme od záchytného parkoviště v jižní části Františkových Lázní. Cyklotrasa pozvolna stoupá po vedlejší silnici do sousední vesnice Komorní Dvůr, ve které se nachází národní přírodní památka Komorní hůrka. Po opuštění vesnice cyklotrasa směruje k vodní nádrži Skalka, podél které jedeme po zpevněné lesní cestě až do Chebu. Kousek před Chebem nám pěkný pohled na vodní nádrž poskytne empírový vyhlídkový altán Chebská stráž.

V Chebu za přehradou se nalézá volnočasový areál Krajinka, kde si můžeme udělat přestávku. Najdeme tu spoustu atrakcí a aktivit pro děti. Projíždíme Chebem po levém břehu řeky Ohře, nad protilehlým břehem se vypíná majestátní chebský hrad. Na východním okraji města navážeme na cyklostezku Ohře, kterou opouštímev obci Jindřichov, kde odbočíme vlevo směrem do obce Tršnice. V obci na křižovatce se dáme doleva a vracíme se do Františkových Lázní.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 17 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!