5 / 4

Frýdava - Haslach an der Mühl

Cyklookruh při kterém se podíváte za hranice. Z Frýdavy pojedete do osady Svatý Tomáš, kde doporučujeme navštívit Vítkův...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 42 km

Popis cyklotrasy

Cyklookruh při kterém se podíváte za hranice. Z Frýdavy pojedete do osady Svatý Tomáš, kde doporučujeme navštívit Vítkův Hrádek, který je nejvýše položenou zříceninou hradu. Naskytne se vám krásný pohled z vyhlídkové věže na široké okolí Lipenského jezera. Z osady pokračujte na jih ve směru na Rožnov k hranici s Rakouskem.

Následuje osada Hörlensöldt, kde trasa dále klesá k nedalekému Haslachu and der Mühl, který je známý především svou muzejní tradicí. Prohlédnout si můžete tkalcovské muzeum a manufakturu s historickou tradicí místního hospodářství. Z Haslachu se cyklotrasa stáčí na sever a stoupá po místních asfaltových cestách zpět k hranicím.

Na turistickém přechodníku Koranda můžete poznat rozdíl v osídlení způsobený existencí Železné opony. Na rakouské straně je velké množství malebným vísek, česká strana připomíná trochu divočinu tzv. území nikoho. Projedeme bývalými pohraničními osadami Dolní a Horní Hraničná, které dnes připomínají v podstatě pouze staré ovocné stromy s křížem a husté křoví, dostaneme se k rozcestí U Korandy, kde si můžeme udělat přestávku. Od rozcestí pokračujeme po cyklotrase k rozcestí Janova cesta, odkud pokračujeme rovně k rozcestníku U mostu. Zabočíme doprava a cyklotrasa nás dovede zpět do Frýdavy.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí