Cyklotrasa Frýdava - Haslach an der Mühl

Cyklookruh při kterém se podíváte za hranice. Z Frýdavy pojedete do osady Svatý Tomáš, kde doporučujeme navštívit Vítkův Hrádek, který je nejvýše položenou zříceninou hradu. Naskytne se vám krásný pohled z vyhlídkové věže na široké okolí Lipenského jezera. Z osady pokračujte na jih ve směru na Rožnov k hranici s Rakouskem.

Následuje osada Hörlensöldt, kde trasa dále klesá k nedalekému Haslachu and der Mühl, který je známý především svou muzejní tradicí. Prohlédnout si můžete tkalcovské muzeum a manufakturu s historickou tradicí místního hospodářství. Z Haslachu se cyklotrasa stáčí na sever a stoupá po místních asfaltových cestách zpět k hranicím.

Na turistickém přechodníku Koranda můžete poznat rozdíl v osídlení způsobený existencí Železné opony. Na rakouské straně je velké množství malebným vísek, česká strana připomíná trochu divočinu tzv. území nikoho. Projedeme bývalými pohraničními osadami Dolní a Horní Hraničná, které dnes připomínají v podstatě pouze staré ovocné stromy s křížem a husté křoví, dostaneme se k rozcestí U Korandy, kde si můžeme udělat přestávku. Od rozcestí pokračujeme po cyklotrase k rozcestí Janova cesta, odkud pokračujeme rovně k rozcestníku U mostu. Zabočíme doprava a cyklotrasa nás dovede zpět do Frýdavy.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 42 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.