5 / 5

Frýdek-Místek - zřícenina hradu Hukvaldy

Prvním místem této nenáročné trasy může být vodní nádrž Olešná, okolo níž vede cyklostezka. Blízko najdete i Aquapark a ...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 km

Popis cyklotrasy

Prvním místem této nenáročné trasy může být vodní nádrž Olešná, okolo níž vede cyklostezka. Blízko najdete i Aquapark a restauraci. Po projížďce okolo nádrže pokračujte přes obce Zelinkovice a Chlebovice a přijedete k rozhledně Kabátice. Její ocelová konstrukce je zakončená dřevěnou stříškou a ochozem. Můžete z ní dohlédnout až na Slezské Beskydy.

Dále pojedete přes Palkovické Hůrky na Kubánkov. Narazíte na obec Myslík a odbočíte směrem na Kozlovice a kolem Areálu Na Mlýně vás stezka dovede až ke zřícenině hradu Hukvaldy. Mohutný opevněný hrad odolal řadě útoků a obléhání. Hlavní funkcí bylo chránit důležitou obchodní stezku spojující Olomouc s polským Krakowem. Časem přestal být obýván a tečku za jeho slávou udělal ničivý požár. Dnes se v prostorách romantické zříceniny konají četné kulturní a společenské akce. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí