Cyklotrasa Frýdek-Místek - zřícenina hradu Hukvaldy

Prvním místem této nenáročné trasy může být vodní nádrž Olešná, okolo níž vede cyklostezka. Blízko najdete i Aquapark a restauraci. Po projížďce okolo nádrže pokračujte přes obce Zelinkovice a Chlebovice a přijedete k rozhledně Kabátice. Její ocelová konstrukce je zakončená dřevěnou stříškou a ochozem. Můžete z ní dohlédnout až na Slezské Beskydy.

Dále pojedete přes Palkovické Hůrky na Kubánkov. Narazíte na obec Myslík a odbočíte směrem na Kozlovice a kolem Areálu Na Mlýně vás stezka dovede až ke zřícenině hradu Hukvaldy. Mohutný opevněný hrad odolal řadě útoků a obléhání. Hlavní funkcí bylo chránit důležitou obchodní stezku spojující Olomouc s polským Krakowem. Časem přestal být obýván a tečku za jeho slávou udělal ničivý požár. Dnes se v prostorách romantické zříceniny konají četné kulturní a společenské akce. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.