Cyklotrasa Frýdlant nad Ostravicí - DinoPark Ostrava

Tato trasa ač docela dlouhá nicméně do Ostravy si užijete jízdu z kopce. Můžete přijet i s dětmi a koly vlakem do Ostravy a z ní pak zhruba 18 km projet na kole.

Z Frýdlantu pojedete do Frýdku-Místku, kde si můžete udělat přestávku na svačinu v zámecké zahradě bývalého hradu nebo v Komenského sadech. Součástí sadů byla fontána nebo ptačí voliéra, která byla zrušena v souvislosti s výstavbou průtahu městem. 

Potom pojedete kolem řeky Ostravice přes obce Sviadnov, Lískovec a Žabeň do Pakova. Tam budete mít další možnost udělat si přestávku na svačinu. V zámeckých zahradách pozdně klasicistního čtyřkřídlého patrového zámku.

Přes Vratimov a Vítkovice přijedete do Ostravy a odtud je to jen kousek do DinoParku. V unikátním zábavním parku si prohlédnete prehistorická zvířata v životních velikostech. Najdete zde ozvučené jak statické, tak i pohyblivé modely. Shlédnete panoramatický film ve 3D pod mořskou hladinou. Skutečné artefakty z dob od starohor do dneška si prohlédnete v pavilonu Cesta do minulosti Země. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 59 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.