5 / 5

Frýdlant nad Ostravicí - DinoPark Ostrava

Tato trasa ač docela dlouhá nicméně do Ostravy si užijete jízdu z kopce. Můžete přijet i s dětmi a koly vlakem do Ostra...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 59 km

Popis cyklotrasy

Tato trasa ač docela dlouhá nicméně do Ostravy si užijete jízdu z kopce. Můžete přijet i s dětmi a koly vlakem do Ostravy a z ní pak zhruba 18 km projet na kole.

Z Frýdlantu pojedete do Frýdku-Místku, kde si můžete udělat přestávku na svačinu v zámecké zahradě bývalého hradu nebo v Komenského sadech. Součástí sadů byla fontána nebo ptačí voliéra, která byla zrušena v souvislosti s výstavbou průtahu městem. 

Potom pojedete kolem řeky Ostravice přes obce Sviadnov, Lískovec a Žabeň do Pakova. Tam budete mít další možnost udělat si přestávku na svačinu. V zámeckých zahradách pozdně klasicistního čtyřkřídlého patrového zámku.

Přes Vratimov a Vítkovice přijedete do Ostravy a odtud je to jen kousek do DinoParku. V unikátním zábavním parku si prohlédnete prehistorická zvířata v životních velikostech. Najdete zde ozvučené jak statické, tak i pohyblivé modely. Shlédnete panoramatický film ve 3D pod mořskou hladinou. Skutečné artefakty z dob od starohor do dneška si prohlédnete v pavilonu Cesta do minulosti Země. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí