5 / 5

Frymburk - Český Krumlov

Tato cyklotrasa nabízí přírodní a kulturní zážitek. Na okruhu spojujícím dva velmi významné turistické cíle Šumavy a již...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 73 km

Popis cyklotrasy

Tato cyklotrasa nabízí přírodní a kulturní zážitek. Na okruhu spojujícím dva velmi významné turistické cíle Šumavy a jižních Čech - Lipensko a Český Krumlov budete mít možnost navštívit mnoho kulturních akcí a shlédnout zajímavé přírodní úkazy. Touto cyklotrasou se určitě nebudete nudit. Jen co vyjedete z Frymburku a oblasti okolo Lipna, přijedete do Hořic na Šumavě, kde si můžete udělat krátkou přestávku v Muzeu pašijových her a radiopřijímačů doplněnou o fotografickou dokumentaci.

Po prohlídce muzea se vydejte dále do Kladenské Rovné, kde se budete moct kochat přírodou a za příznivého počasí uvidíte okolní horské lesy. Kájov projedete celkem rychle, načež následují Staré a Nové Dobrkovice, kde vás zaujme Dobrkovický Mlýn z období renesance, kterou nechal postavit českokrumlovský primátor Matyáš Hölderle ze Schadenbergu. Zajímavou budovou v areálu je pozdně středověká sýpka s původním krovem a kamenickými prvky. Za zatáčkou narazíte na Dobrkovický hamr, což byl hospodářský areál s obytnými a technickými budovami. Dnes se tady můžete občerstvit v místní restauraci.

Po chvíli už přijedete do Českého Krumlova, jehož prohlídka rozhodně stojí za delší přestávku. Doporučujeme navštívit malebný zámek a hrad patřící do světového dědictví UNESCO. Je jedním z nejvýznamnějších a nejrozsáhlejších areálů v Evropě. Pro prohlídku zámeckého komplexu si můžete vybrat dvě trasy. Kolem zámku se rozkládá barokní zahrada s francouzskou a anglickou úpravou. Určitě si také nenechte ujít světově proslulé zámecké barokní divadlo.

V centru Českého Krumlova můžete navštívit muzeum obchodu, které vás seznámí s bohatou kupeckou historií, je možné také zakoupit originální suvenýry. V historickém jádru města si můžete také prohlídnout muzeum voskových figurín, které vás seznámí s umem některých středověkých řemesel, nasajete atmosféru alchymistické dílny a staré krčmy. Budete mít také jedinečnou příležitost navštívit dvory a nejbližší osoby českých králů a císařů. A na závěr prohlídky se v nádherné síni slávy setkáte s velikány českých a světových politických a kulturních osobností našeho století. Celá expozice muzea je doplněna o zvukové a světelné efekty.

Na cestě zpět do Frymburku nasajete krásnou tichou atmosféru přírody. Například obec Zátoň je pověstná svým klidem, řekou, ale i krásným kostelíkem svatého Jana Křtitele, který je dominantou nad řekou a zřejmě jedna z nejstarších církevních staveb jižních Čech. Z obce Svéraz zpět do Frymburku vás čekají mírné kopce a hezká krajina.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí