Cyklotrasa Frymburk - Český Krumlov

Tato cyklotrasa nabízí přírodní a kulturní zážitek. Na okruhu spojujícím dva velmi významné turistické cíle Šumavy a jižních Čech - Lipensko a Český Krumlov budete mít možnost navštívit mnoho kulturních akcí a shlédnout zajímavé přírodní úkazy. Touto cyklotrasou se určitě nebudete nudit. Jen co vyjedete z Frymburku a oblasti okolo Lipna, přijedete do Hořic na Šumavě, kde si můžete udělat krátkou přestávku v Muzeu pašijových her a radiopřijímačů doplněnou o fotografickou dokumentaci.

Po prohlídce muzea se vydejte dále do Kladenské Rovné, kde se budete moct kochat přírodou a za příznivého počasí uvidíte okolní horské lesy. Kájov projedete celkem rychle, načež následují Staré a Nové Dobrkovice, kde vás zaujme Dobrkovický Mlýn z období renesance, kterou nechal postavit českokrumlovský primátor Matyáš Hölderle ze Schadenbergu. Zajímavou budovou v areálu je pozdně středověká sýpka s původním krovem a kamenickými prvky. Za zatáčkou narazíte na Dobrkovický hamr, což byl hospodářský areál s obytnými a technickými budovami. Dnes se tady můžete občerstvit v místní restauraci.

Po chvíli už přijedete do Českého Krumlova, jehož prohlídka rozhodně stojí za delší přestávku. Doporučujeme navštívit malebný zámek a hrad patřící do světového dědictví UNESCO. Je jedním z nejvýznamnějších a nejrozsáhlejších areálů v Evropě. Pro prohlídku zámeckého komplexu si můžete vybrat dvě trasy. Kolem zámku se rozkládá barokní zahrada s francouzskou a anglickou úpravou. Určitě si také nenechte ujít světově proslulé zámecké barokní divadlo.

V centru Českého Krumlova můžete navštívit muzeum obchodu, které vás seznámí s bohatou kupeckou historií, je možné také zakoupit originální suvenýry. V historickém jádru města si můžete také prohlídnout muzeum voskových figurín, které vás seznámí s umem některých středověkých řemesel, nasajete atmosféru alchymistické dílny a staré krčmy. Budete mít také jedinečnou příležitost navštívit dvory a nejbližší osoby českých králů a císařů. A na závěr prohlídky se v nádherné síni slávy setkáte s velikány českých a světových politických a kulturních osobností našeho století. Celá expozice muzea je doplněna o zvukové a světelné efekty.

Na cestě zpět do Frymburku nasajete krásnou tichou atmosféru přírody. Například obec Zátoň je pověstná svým klidem, řekou, ale i krásným kostelíkem svatého Jana Křtitele, který je dominantou nad řekou a zřejmě jedna z nejstarších církevních staveb jižních Čech. Z obce Svéraz zpět do Frymburku vás čekají mírné kopce a hezká krajina.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 73 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.