Cyklotrasa Frymburk - Kovářov

Počátečním místem pro tuto nenáročnou cyklotrasu, která je vedená okolím Lipenského jezera s mírným stoupáním, je Frymburk, což je zároveň jediné město v České republice, které se nachází na poloostrově. Pojedete po cyklostezce směrem na Vřesnou, kde u stánků s občerstvením a kolmo přes hlavní silnici. Z obce Vřesná projedete lesní asfaltovou cestou mírně do kopce a na další křižovatce doleva po zelené.

Jakmile přijedete na křižovatku Pod Liščím vrchem, dáte se doleva mírně z kopce do obce Milná. Tam si můžete zajít na exkurzi do místní rodinné sklářské hutě Tasta. Na křižovatce zabočíte doprava a pojedete po hlavní silnici. Další obcí, kterou navštívíte je Kovářov. Následuje sjezd z kopce směrem na Hrdoňov a u hotelu Fontána se držte vlevo. Po cyklotrase přijedete do obce Posudov a na konci cyklostezky doleva, které se budete držet až zpět do Frymburku.


Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 16 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.