5 / 4

Frymburk - Kovářov

Počátečním místem pro tuto nenáročnou cyklotrasu, která je vedená okolím Lipenského jezera s mírným stoupáním, je Frymbu...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 16 km

Popis cyklotrasy

Počátečním místem pro tuto nenáročnou cyklotrasu, která je vedená okolím Lipenského jezera s mírným stoupáním, je Frymburk, což je zároveň jediné město v České republice, které se nachází na poloostrově. Pojedete po cyklostezce směrem na Vřesnou, kde u stánků s občerstvením a kolmo přes hlavní silnici. Z obce Vřesná projedete lesní asfaltovou cestou mírně do kopce a na další křižovatce doleva po zelené.

Jakmile přijedete na křižovatku Pod Liščím vrchem, dáte se doleva mírně z kopce do obce Milná. Tam si můžete zajít na exkurzi do místní rodinné sklářské hutě Tasta. Na křižovatce zabočíte doprava a pojedete po hlavní silnici. Další obcí, kterou navštívíte je Kovářov. Následuje sjezd z kopce směrem na Hrdoňov a u hotelu Fontána se držte vlevo. Po cyklotrase přijedete do obce Posudov a na konci cyklostezky doleva, které se budete držet až zpět do Frymburku.


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí