Cyklotrasa Frymburk - Lipno nad Vltavou

Delší okruh je vhodný zejména pro fyzicky zdatnější cyklisty nebo trénované sportovce. Je veden po páteřních lipenských cyklotrasách a zavede vás k mnoha významným a atraktivním místům. Výlet začíná ve Frymburku a vyrážíme směrem Černá v Pošumaví. V osadě Milná můžete navštívit místní rodinnou sklářskou huť a koupit si originální výrobky jako suvenýr. Pokud budete chtít, můžete si sami zkusit vyfouknout vlastní výrobek. Za Muckovem sjedeme k Pláničského rybníku a pokračujeme kolem Slavkovické louky.

Přejedeme po na druhý břeh a dostaneme se do osady Hůrka. Ve městě Horní Planá můžeme udělat přestávku spojenou s návštěvou místních památek. Ve městě si můžete prohlédnout rodný dům básníka Adaleberta Stiflera se stálou muzejní expozicí věnovanou Horní Plané a jižní Šumavě. Doporučujeme také krátkou procházku parkem zmíněného básníka, neboť nabízí krásné výhledy do okolní krajiny a na Lipno.

Přes rekreační osadu Hory a Pernek pokračujeme do obce Bělá. Můžeme se pokochat krásnými výhledy na jezero a ústí řeky Vltavy. Pokračujeme do Nové Pece, kde si můžete udělat přestávku na občerstvení a načerpání sil na další cestu. Poté vyrazíme do obce Zadní Zvonková, kde se trasa přibližuje k technické památce Schwarzenberskému plavebními kanálu. Jízda podél něj vás zavede do Přední Zvonkové a zaniklými osadami Horní Pestřice a Kyselov se na rozcestí U Mostu projedete územím CHKO Šumava do Frýdavy. Stezka vás zavede do Přední Výtoně. Cestou můžete obdivovat krásy Lipenského jezera nebo písečné pláže a lesy. Lipno nad Vltavou, které je cílem naší cyklotrasy je v současnosti jedním z nejvyhledávanějších středisek na Lipensku.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 83 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.