5 / 4

Frymburk - Lipno nad Vltavou

Delší okruh je vhodný zejména pro fyzicky zdatnější cyklisty nebo trénované sportovce. Je veden po páteřních lipenských ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 83 km

Popis cyklotrasy

Delší okruh je vhodný zejména pro fyzicky zdatnější cyklisty nebo trénované sportovce. Je veden po páteřních lipenských cyklotrasách a zavede vás k mnoha významným a atraktivním místům. Výlet začíná ve Frymburku a vyrážíme směrem Černá v Pošumaví. V osadě Milná můžete navštívit místní rodinnou sklářskou huť a koupit si originální výrobky jako suvenýr. Pokud budete chtít, můžete si sami zkusit vyfouknout vlastní výrobek. Za Muckovem sjedeme k Pláničského rybníku a pokračujeme kolem Slavkovické louky.

Přejedeme po na druhý břeh a dostaneme se do osady Hůrka. Ve městě Horní Planá můžeme udělat přestávku spojenou s návštěvou místních památek. Ve městě si můžete prohlédnout rodný dům básníka Adaleberta Stiflera se stálou muzejní expozicí věnovanou Horní Plané a jižní Šumavě. Doporučujeme také krátkou procházku parkem zmíněného básníka, neboť nabízí krásné výhledy do okolní krajiny a na Lipno.

Přes rekreační osadu Hory a Pernek pokračujeme do obce Bělá. Můžeme se pokochat krásnými výhledy na jezero a ústí řeky Vltavy. Pokračujeme do Nové Pece, kde si můžete udělat přestávku na občerstvení a načerpání sil na další cestu. Poté vyrazíme do obce Zadní Zvonková, kde se trasa přibližuje k technické památce Schwarzenberskému plavebními kanálu. Jízda podél něj vás zavede do Přední Zvonkové a zaniklými osadami Horní Pestřice a Kyselov se na rozcestí U Mostu projedete územím CHKO Šumava do Frýdavy. Stezka vás zavede do Přední Výtoně. Cestou můžete obdivovat krásy Lipenského jezera nebo písečné pláže a lesy. Lipno nad Vltavou, které je cílem naší cyklotrasy je v současnosti jedním z nejvyhledávanějších středisek na Lipensku.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí