Cyklotrasa Frymburk - Vítkův hrádek

Středně náročná cyklotrasa pro výlet na trekkingovém kole. Pro počátek jsme zvolili malebné městečko Frymburk, které nabízí veškeré zázemí správného letoviska. Nejdřív využijete přívoz, kterým se dostanete do Frýdavy. Do Přední Výtoně pojedete po nově vybudované pláži se sportovním areálem. Jakmile projedete kolem Spáleniště, což je louka, která svým vzhledem připomíná spáleniště, dalším zajímavým místem je Multerberské rašeliniště.

Dále projedete několika zaniklými vsi. Jednou z nich je Rychnůvek, kdysi nejlidnatější a největší v kraji pod Vítkovým kamenem. Najdete tu pomníček zastřelení velitele četníků. Původní gotický kostel byl vyhozen do povětří a byly zničeny i poslední zbytky budov. Podobný osud potkal osady Multerberg, Písečná, Jasánky i Otov. Na rozcestí k přístřešku U Korandy se dáte doprava na hraniční cestu, která vede podél hranic s Rakouskem. Na jeho konci, na rozcestí Janova cesta, vás čeká ostrá zatáčka.

Po delším rovném úseku přijedete ke zřícenině Vítkova hrádku, který je díky povrchu také jako označován Vítkův kámen. Byl založen jako jeden z nejvýše položených hradů v Čechách. Z hranolové věže se vám naskytne krásný výhled do vltavského údolí a českého vnitrozemí. Na hradě se konají různé kulturní akce. Sejdete zpět dolů a cyklostezkou přijedete do Frýdavy, odkud se necháte převést do Frymburku.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 38 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!