5 / 5

Frymburk - Vítkův hrádek

Středně náročná cyklotrasa pro výlet na trekkingovém kole. Pro počátek jsme zvolili malebné městečko Frymburk, které nab...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 38 km

Popis cyklotrasy

Středně náročná cyklotrasa pro výlet na trekkingovém kole. Pro počátek jsme zvolili malebné městečko Frymburk, které nabízí veškeré zázemí správného letoviska. Nejdřív využijete přívoz, kterým se dostanete do Frýdavy. Do Přední Výtoně pojedete po nově vybudované pláži se sportovním areálem. Jakmile projedete kolem Spáleniště, což je louka, která svým vzhledem připomíná spáleniště, dalším zajímavým místem je Multerberské rašeliniště.

Dále projedete několika zaniklými vsi. Jednou z nich je Rychnůvek, kdysi nejlidnatější a největší v kraji pod Vítkovým kamenem. Najdete tu pomníček zastřelení velitele četníků. Původní gotický kostel byl vyhozen do povětří a byly zničeny i poslední zbytky budov. Podobný osud potkal osady Multerberg, Písečná, Jasánky i Otov. Na rozcestí k přístřešku U Korandy se dáte doprava na hraniční cestu, která vede podél hranic s Rakouskem. Na jeho konci, na rozcestí Janova cesta, vás čeká ostrá zatáčka.

Po delším rovném úseku přijedete ke zřícenině Vítkova hrádku, který je díky povrchu také jako označován Vítkův kámen. Byl založen jako jeden z nejvýše položených hradů v Čechách. Z hranolové věže se vám naskytne krásný výhled do vltavského údolí a českého vnitrozemí. Na hradě se konají různé kulturní akce. Sejdete zpět dolů a cyklostezkou přijedete do Frýdavy, odkud se necháte převést do Frymburku.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí