Cyklotrasa Frymburk - Vyšší Brod

Nově vybudovaná cyklotrasa Lipenská magistrála vás provede po břehu Lipenské přehrady. K občerstvení máte na výběr z mnoha restaurací. Z Frymburku pojedete po cyklotrase Vltavská, která vede přímo až do Vyššího Brodu. Do Lipna nad Vltavou vás čeká krásná jízda po rovince. V Lipně si můžete nechat kola na parkovišti za hrází a jít se projít ke skále Čertovo kopyto, kterou můžete znát pod názvem Cikánský hrad. Horní kámen připomíná kopyto. Druhý název se váže k loupežníkovi Godošovi. Godoš původně patřil mezi cikánskou bandu, která loupila v okolí. Po rozprášení bandy se zachránil a našel úkryt ve vesnici. Celý příběh se dočtete na naučných tabulích.


Jakmile se vrátíte zpět ke kolům, pojedete po břehu Vltavy. V Loučovicích od řeky odbočíte a projedete se obcí. Poté se vrátíte zpět k řece. Po pravé straně uvidíte Čertovu stěnu. Oblast vznikla mrazovým zvětráváním žulového masivu. Okolo se nachází nepravidelně poseté žulové kameny, které vznikly působením ledovce. Podle pověsti chtěl čert zabránit výstavbě kláštera ve Vyšším Brodě. V osudnou noc nestihl hráz dokončit a po odbití půlnoci se zbořila. Roztroušené kameny pocházejí právě z této hráze. Legenda se stala námětem Bedřichu Smetanovi pro jeho operu Čertova stěna. Před Vyšším Brodem pojedete kolem vodní nádrže Lipno II. Zpátky se můžete vydat stejnou cestou nebo nasednout na vlak a nechat se odvést zpět do Frymburka.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 22 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!