Cyklotrasa Gerlova Huť - Prenet

Krásnou vyjížďku po Šumavě si užijete na této trase. Pojedete přes zaniklou ves Nový Brunst, dnes už ji připomíná jen stodola přestavěná k rekreaci. Na rozcestí se dáte vpravo až přijedete do obce Javorná, kde si můžete udělat krátkou pauzu. Dále pokračujete lesní cestou kolem Suchých Studánek. A zanedlouho přijedete do osady Prenet. Vybíralo se zde tzv. prenecké clo. Později toto místo sloužilo jako odpočívka na obchodní cestě zvané horní cesta. Obec se rozrůstala z důsledku rozvoje obchodu a těžby rud. S odsunem německého obyvatelstva osada zanikla. Z osady zbyla jenom tato kaple.

Přes přírodní rezervaci Městišťské rokle na vrchol Můstek. Nejvyšší vrchol Pancířského hřbetu, který postupuje od Pancíře k Prenetu v délce 10 km nad údolím řeky Úhlavy. Přes Můstek směřovala ve středověku od Pancíře k Zelené Lhotě tzv. Výšinná cesta. Nyní jsou v místě viditelné zbytky základů chaty a turistům slouží k odpočinku přístřešek.

Rozhledna Pancíř, turistická chata s vyhlídkovou věžičkou. Kam oko dohlédne tam se rozprostírají lesy - na českou i německou stranu hranice. Někdy se v dálce zabělají i vrcholky Alp. A poté opět přes Nový Brunst dojedete do Gerlovy Huti.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 41 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.