5 / 4

Gerlova Huť - Prenet

Krásnou vyjížďku po Šumavě si užijete na této trase. Pojedete přes zaniklou ves Nový Brunst, dnes už ji připomíná jen st...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 41 km

Popis cyklotrasy

Krásnou vyjížďku po Šumavě si užijete na této trase. Pojedete přes zaniklou ves Nový Brunst, dnes už ji připomíná jen stodola přestavěná k rekreaci. Na rozcestí se dáte vpravo až přijedete do obce Javorná, kde si můžete udělat krátkou pauzu. Dále pokračujete lesní cestou kolem Suchých Studánek. A zanedlouho přijedete do osady Prenet. Vybíralo se zde tzv. prenecké clo. Později toto místo sloužilo jako odpočívka na obchodní cestě zvané horní cesta. Obec se rozrůstala z důsledku rozvoje obchodu a těžby rud. S odsunem německého obyvatelstva osada zanikla. Z osady zbyla jenom tato kaple.

Přes přírodní rezervaci Městišťské rokle na vrchol Můstek. Nejvyšší vrchol Pancířského hřbetu, který postupuje od Pancíře k Prenetu v délce 10 km nad údolím řeky Úhlavy. Přes Můstek směřovala ve středověku od Pancíře k Zelené Lhotě tzv. Výšinná cesta. Nyní jsou v místě viditelné zbytky základů chaty a turistům slouží k odpočinku přístřešek.

Rozhledna Pancíř, turistická chata s vyhlídkovou věžičkou. Kam oko dohlédne tam se rozprostírají lesy - na českou i německou stranu hranice. Někdy se v dálce zabělají i vrcholky Alp. A poté opět přes Nový Brunst dojedete do Gerlovy Huti.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí