Cyklotrasa Hartmanice - jezero Laka

Po této středně obtížné stezce nejprve přijedete na zámek Karlov. Dlouhou dobu byl dvůr, jenž vyrostl z chalupy, nazýván Pscheidlovým dvorem. Poté zakoupil usedlost rytíř von Forst spolu se svým zetěm, průmyslníkem Heintschelem von Heinegg a dvůr byl přejmenován na Karlov. Protože skromná horská usedlost novým majitelům nevyhovovala, byla postupně přeměněna na honosné panské sídlo. Zámeček i kaplička s neobvyklou cibulovitou bání jsou na seznamu státem chráněných památek. Celý areál, umístěný v biologicky vyvážené krajině, dotváří celek mimořádné hodnoty. Bohužel je veřejnosti nepřístupný.

Nejmenší a zároveň nejvýše položené šumavské jezero ledovcového původu. To je jezero Laka. Není příliš hluboké, navíc postupně zarůstá rašelinou a po hladině plavou drobné ostrůvky organogenního původu. Laka se nachází hluboko uprostřed šumavských lesů a tak k jeho návštěvě láká především vyznavače klidu a lesního ticha. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 16 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.