Cyklotrasa Hartmanice - jezero Laka

Po této středně obtížné stezce nejprve přijedete na zámek Karlov. Dlouhou dobu byl dvůr, jenž vyrostl z chalupy, nazýván Pscheidlovým dvorem. Poté zakoupil usedlost rytíř von Forst spolu se svým zetěm, průmyslníkem Heintschelem von Heinegg a dvůr byl přejmenován na Karlov. Protože skromná horská usedlost novým majitelům nevyhovovala, byla postupně přeměněna na honosné panské sídlo. Zámeček i kaplička s neobvyklou cibulovitou bání jsou na seznamu státem chráněných památek. Celý areál, umístěný v biologicky vyvážené krajině, dotváří celek mimořádné hodnoty. Bohužel je veřejnosti nepřístupný.

Nejmenší a zároveň nejvýše položené šumavské jezero ledovcového původu. To je jezero Laka. Není příliš hluboké, navíc postupně zarůstá rašelinou a po hladině plavou drobné ostrůvky organogenního původu. Laka se nachází hluboko uprostřed šumavských lesů a tak k jeho návštěvě láká především vyznavače klidu a lesního ticha. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 16 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!