Cyklotrasa Havlíčkův Brod - hrad Ronov

Na této trase vás čekají jen mírné kopečky. Vydáte ve směru Přibyslav, kde dorazíte k místnímu zámku, kde dříve stál zpustlý hrad. Zámek Přibyslav byl barokně rozšířen a po požáru získal klasicistní podobu. Celý zámecký komplex se rozkládá kolem dvou nádvoří, z nichž jižní lemují arkády. Západní strana zámku je zdobena sgrafity. Dnes je zámek, díky své expozici, atraktivní zejména pro obdivovatele požární techniky, a to jak současné tak historické.

Pokud se rozhodnete jet ještě cca 5 km můžete vidět další zámek a jednu zříceninu. Pseudobarokní zámek Ronov nad Sázavou je patrový objekt obdélného půdorysu s bohatě členěnou fasádou, rizality a štíty. Za pozornost stojí i bohaté orámování oken rostlinnými motivy. Součástí sídla byl i můstek a grotta ve skále. V současnosti je v soukromém vlastnictví a veřejnosti nepřístupný.

O kousek dál najdete zříceninu hradu Ronov najdete na ostrohu nad Losenickým potokem. Z hradu se dochovala vysoká torza věží a zbytky zdí. V současné době se zříceniny nachází uprostřed rozsáhlé obory. Vstup do objektu, je povolen jen po značené cestě.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!