5 / 2

Havlíčkův Brod - hrad Ronov

Na této trase vás čekají jen mírné kopečky. Vydáte ve směru Přibyslav, kde dorazíte k místnímu zámku, kde dříve stál zpu...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 km

Popis cyklotrasy

Na této trase vás čekají jen mírné kopečky. Vydáte ve směru Přibyslav, kde dorazíte k místnímu zámku, kde dříve stál zpustlý hrad. Zámek Přibyslav byl barokně rozšířen a po požáru získal klasicistní podobu. Celý zámecký komplex se rozkládá kolem dvou nádvoří, z nichž jižní lemují arkády. Západní strana zámku je zdobena sgrafity. Dnes je zámek, díky své expozici, atraktivní zejména pro obdivovatele požární techniky, a to jak současné tak historické.

Pokud se rozhodnete jet ještě cca 5 km můžete vidět další zámek a jednu zříceninu. Pseudobarokní zámek Ronov nad Sázavou je patrový objekt obdélného půdorysu s bohatě členěnou fasádou, rizality a štíty. Za pozornost stojí i bohaté orámování oken rostlinnými motivy. Součástí sídla byl i můstek a grotta ve skále. V současnosti je v soukromém vlastnictví a veřejnosti nepřístupný.

O kousek dál najdete zříceninu hradu Ronov najdete na ostrohu nad Losenickým potokem. Z hradu se dochovala vysoká torza věží a zbytky zdí. V současné době se zříceniny nachází uprostřed rozsáhlé obory. Vstup do objektu, je povolen jen po značené cestě.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí