Cyklotrasa Havlíčkův Brod - hrad Ronov

Na této trase vás čekají jen mírné kopečky. Vydáte ve směru Přibyslav, kde dorazíte k místnímu zámku, kde dříve stál zpustlý hrad. Zámek Přibyslav byl barokně rozšířen a po požáru získal klasicistní podobu. Celý zámecký komplex se rozkládá kolem dvou nádvoří, z nichž jižní lemují arkády. Západní strana zámku je zdobena sgrafity. Dnes je zámek, díky své expozici, atraktivní zejména pro obdivovatele požární techniky, a to jak současné tak historické.

Pokud se rozhodnete jet ještě cca 5 km můžete vidět další zámek a jednu zříceninu. Pseudobarokní zámek Ronov nad Sázavou je patrový objekt obdélného půdorysu s bohatě členěnou fasádou, rizality a štíty. Za pozornost stojí i bohaté orámování oken rostlinnými motivy. Součástí sídla byl i můstek a grotta ve skále. V současnosti je v soukromém vlastnictví a veřejnosti nepřístupný.

O kousek dál najdete zříceninu hradu Ronov najdete na ostrohu nad Losenickým potokem. Z hradu se dochovala vysoká torza věží a zbytky zdí. V současné době se zříceniny nachází uprostřed rozsáhlé obory. Vstup do objektu, je povolen jen po značené cestě.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.