Cyklotrasa Havraníky - Kraví hora

Tento cyklovýlet zahajujeme ve vinařské obci Havraníky. Přejedeme dlouhou náves s kostelem a obecním úřadem uprostřed, na jejímž konci odbočíme doprava na modrou cyklotrasu směrující do Znojma. Projíždíme Starými vinicemi, kde je stánek s prodejem a ochutnávkou vína.

Sjíždíme dolů přes vřesoviště, kde se nachází Popická kaple s Popickou studnou. Pod kopcem na okraji obce Popice zabočíme doprava. Napojíme se na silnici, projedeme Popicemi, následně Konicemi a pokračujeme stále rovně. Za Konicemi končí silnice a po lesní cestě se dostaneme až na Kraví horu porostlou vřesovištěm. Odtud máme krásný výhled na Znojmo.

Vrátíme se do Popic, hned na začátku obce za hospodou opustíme silnici a odbočíme doprava - směr Sealsfieldův kámen.Tuto část výletu trochu stoupáme, nejdříve jedeme podél vinic a po chvíli jsme v lese. Pozor, asi 800 metrů od Popic je odbočka doprava k Seasfieldovu kameni. Často se stává, že cyklisté si nevšimnou ukazatele!

Zahneme tedy doprava a míříme převážně dubovým lesem až k vyhlídce Sealsfieldův kámen, ze které se nabízí krásný výhled do údolí řeky Dyje. Pozor však na děti, nejsou zde žádné zábrany!

Z vyhlídky se vrátíme zpět k místu, kde cyklotrasa odbočuje doprava směrem na Havraníky. Zde zabočíme a pár kilometrů jedeme lesem. Poté, co opustíme les, se těšíme pohledy na Havranické vřesoviště a dojíždíme zpět do Havraníků.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 18 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.