5 / 3

Havraníky - Kraví hora

Tento cyklovýlet zahajujeme ve vinařské obci Havraníky. Přejedeme dlouhou náves s kostelem a obecním úřadem uprostřed, n...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 18 km

Popis cyklotrasy

Tento cyklovýlet zahajujeme ve vinařské obci Havraníky. Přejedeme dlouhou náves s kostelem a obecním úřadem uprostřed, na jejímž konci odbočíme doprava na modrou cyklotrasu směrující do Znojma. Projíždíme Starými vinicemi, kde je stánek s prodejem a ochutnávkou vína.

Sjíždíme dolů přes vřesoviště, kde se nachází Popická kaple s Popickou studnou. Pod kopcem na okraji obce Popice zabočíme doprava. Napojíme se na silnici, projedeme Popicemi, následně Konicemi a pokračujeme stále rovně. Za Konicemi končí silnice a po lesní cestě se dostaneme až na Kraví horu porostlou vřesovištěm. Odtud máme krásný výhled na Znojmo.

Vrátíme se do Popic, hned na začátku obce za hospodou opustíme silnici a odbočíme doprava - směr Sealsfieldův kámen.Tuto část výletu trochu stoupáme, nejdříve jedeme podél vinic a po chvíli jsme v lese. Pozor, asi 800 metrů od Popic je odbočka doprava k Seasfieldovu kameni. Často se stává, že cyklisté si nevšimnou ukazatele!

Zahneme tedy doprava a míříme převážně dubovým lesem až k vyhlídce Sealsfieldův kámen, ze které se nabízí krásný výhled do údolí řeky Dyje. Pozor však na děti, nejsou zde žádné zábrany!

Z vyhlídky se vrátíme zpět k místu, kde cyklotrasa odbočuje doprava směrem na Havraníky. Zde zabočíme a pár kilometrů jedeme lesem. Poté, co opustíme les, se těšíme pohledy na Havranické vřesoviště a dojíždíme zpět do Havraníků.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí