5 / 4

Hluboká nad Vltavou - Týn nad Vltavou

Nejlepší je vyrazit ze severní strany Hluboké nad Vltavou. Projedete krásnou přírodou kolem Staré obory táhnoucí se od H...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 km

Popis cyklotrasy

Nejlepší je vyrazit ze severní strany Hluboké nad Vltavou. Projedete krásnou přírodou kolem Staré obory táhnoucí se od Hluboké nad Vltavou až ke gotické zřícenině Karlův hrádek. Na území Staré obory se nalézá přírodní park Baba s pozůstatky keltského oppidia. Úchvatná je cesta podél skalnatého výběžku vypínajícímu se nad řekou. Po chvíli stezka začíná více stoupat lesem přírodní rezervací Karvanice a zdoláte největší převýšení výletu.

Poté již mírně zvlněným terénem dojedete k odbočce na volně přístupnou zříceninu loveckého sídla Karlův hrádek. Od zříceniny zpět na cyklostezku se dostaneme po polní pěšině. Po asfaltové cestě sjíždíme do obce Purkarec. Tady máte na výběr. Buď se vrátíte lodí zpět a nebo pokračujte po stezce.

Přijedete k tvrzi Býšov, dvoupatrovou obytnou věž čtyřhranného půdorysu a přízemní hospodářskou budovu. Uvnitř můžete navštívit stálé muzejní expozice mapující historii tvrze a způsob života. O kousek dál najdete jadernou elektrárnu Temelín a zámek Vysoký Hrádek. V jeho prostorách neuvidíte nic z toho, co se v zámcích obvykle nachází, a přesto se stal turistickým cílem jihočeského regionu. Pokračujete-li dále, přijedete do Týnu nad Vltavou, kde budete mít možnost prohlédnout si zámek. Jednoduchou dvoupatrovou budovu se vstupním portálem zdobeným pilastry a arcibiskupským znakem.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí