5 / 5

Hlučín - zámek Raduň

Tuto cyklotrasu řadíme mezi středně náročné. Jakmile vyjedete z Hlučína, první zastávku si můžete udělat procházkou po z...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 km

Popis cyklotrasy

Tuto cyklotrasu řadíme mezi středně náročné. Jakmile vyjedete z Hlučína, první zastávku si můžete udělat procházkou po zřícenině kamenného mostu. Dnes je most posledním pozůstatkem z původní úpravy parku. Most je součástí NS z Dobroslavic do Děhylova.

Areál bývalého hradu Přerovec, dnes už jen velmi nepatrného hradiště, kdysi zaujímal lichoběžníkový až trojúhelníkový půdorys obehnaný příkopem a mohutným valem. Dnes je místo hustě zalesněné a poměrně špatně přístupné.

Současná podoba zámku Raduň je výsledkem empírových úprav podle projektu architekta Englische. Prohlídkové okruhy vás zavedou atraktivně zařízenými společenskými i soukromými pokoji, které ilustrují způsob života šlechtické rodiny. Raduň je obklopen rozlehlým anglickým parkem, s četnými rybníky a drobnými stavbami, z nichž nejcennější je empírová oranžérie, dále sýpka, ovčín nebo úřednický dům.


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí