Cyklotrasa Hlučín - zámek Raduň

Tuto cyklotrasu řadíme mezi středně náročné. Jakmile vyjedete z Hlučína, první zastávku si můžete udělat procházkou po zřícenině kamenného mostu. Dnes je most posledním pozůstatkem z původní úpravy parku. Most je součástí NS z Dobroslavic do Děhylova.

Areál bývalého hradu Přerovec, dnes už jen velmi nepatrného hradiště, kdysi zaujímal lichoběžníkový až trojúhelníkový půdorys obehnaný příkopem a mohutným valem. Dnes je místo hustě zalesněné a poměrně špatně přístupné.

Současná podoba zámku Raduň je výsledkem empírových úprav podle projektu architekta Englische. Prohlídkové okruhy vás zavedou atraktivně zařízenými společenskými i soukromými pokoji, které ilustrují způsob života šlechtické rodiny. Raduň je obklopen rozlehlým anglickým parkem, s četnými rybníky a drobnými stavbami, z nichž nejcennější je empírová oranžérie, dále sýpka, ovčín nebo úřednický dům.


Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.