Cyklotrasa Hodonín - Bučovice

Touto trasou projedete nejen kolem vinohradů. Z Hodonína přijedete do Dubňan a okolo autokempu Josef a přes vinice a vinný sklep přijedete do Milotic, kde si můžete prohlídnout místní zámek. V okolí zámku se nachází rozsáhlý francouzský park a bažantnice.

Potom přes malou obec Skoronice do Kyjova. Cestou si opět můžete všimnout vinic po pravé straně. Dojedete až do obce Bukovany, kdy si můžete prohlídnout okolí z výšky 16 merů. Bukovanský mlýn slouží současně jako rozhledna, galerie a muzeum. Výborně se najíte také v tzv. Mlynářské restauraci a ochutnáte tak slováckou a staročeskou kuchyni. Posedět se dá také ve vinném sklípku. Ale ne na dlouho, protože vás čeká ještě druhá polovina cesty.

Projedete následujícími obcemi Ostrovánky, Nechvalín a Lovčice až přijedete do Žďánice, kde si můžete udělat přestávku u zámku. Dnes spatříte budovu na čtvercovém půdorysu s nakoso postavenými věžemi a hřebínkovými klenbami v přízemí.  Do cíle pojedete přes Žďánický les.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 47 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.