5 / 5

Hodonín - Bučovice

Touto trasou projedete nejen kolem vinohradů. Z Hodonína přijedete do Dubňan a okolo autokempu Josef a přes vinice a vin...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 47 km

Popis cyklotrasy

Touto trasou projedete nejen kolem vinohradů. Z Hodonína přijedete do Dubňan a okolo autokempu Josef a přes vinice a vinný sklep přijedete do Milotic, kde si můžete prohlídnout místní zámek. V okolí zámku se nachází rozsáhlý francouzský park a bažantnice.

Potom přes malou obec Skoronice do Kyjova. Cestou si opět můžete všimnout vinic po pravé straně. Dojedete až do obce Bukovany, kdy si můžete prohlídnout okolí z výšky 16 merů. Bukovanský mlýn slouží současně jako rozhledna, galerie a muzeum. Výborně se najíte také v tzv. Mlynářské restauraci a ochutnáte tak slováckou a staročeskou kuchyni. Posedět se dá také ve vinném sklípku. Ale ne na dlouho, protože vás čeká ještě druhá polovina cesty.

Projedete následujícími obcemi Ostrovánky, Nechvalín a Lovčice až přijedete do Žďánice, kde si můžete udělat přestávku u zámku. Dnes spatříte budovu na čtvercovém půdorysu s nakoso postavenými věžemi a hřebínkovými klenbami v přízemí.  Do cíle pojedete přes Žďánický les.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí