5 / 5

Horažďovice - Maňovický drak

Trasa plná zajímavých míst. Nejdříve si užijete krásný výlet přírodou kolem jezera Babín a poté lesem. Pak přes Svéradic...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 24 km

Popis cyklotrasy

Trasa plná zajímavých míst. Nejdříve si užijete krásný výlet přírodou kolem jezera Babín a poté lesem. Pak přes Svéradice se dostanete do obce Slatina. Tam projedete kolem lesního židovského hřbitovu, kde byste napočítali kolem 170 hrobů. Když se setmí, bývá to docela strašidelné místo. Je na vás, jestli se rádi bojíte.

Poté se dostanete do obce Chanovice, kde si můžete prohlédnout místní barokní zámek. Tvoří jej jedno a dvoupatrové budovy nepravidelného půdorysu kolem nádvoří. V zámeckých prostorách se nachází expozice lidových řemesel, které představují tradiční předměty denní potřeby v domácnostech i řemeslnických dílnách.

Cílem cesty je obec Maňovice. Maňovický drak je socha, která představuje zlou nemoc - slepotu a kamenný kříž na jeho hlavě znázorňuje vítězství nad touto nemocí.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí