Cyklotrasa Horní Blatná - Nové Hamry

V tomto cyklistickém výletě zavítáme do západní části Krušných hor, kde projedeme téměř panenskou krajinou. V úvodní části však musíme počítat s několika kratšími stoupáními.

Od vlakové zastávky v Horní Blatné vyrážíme po vedlejší silnici směrem do Nových Hamrů a hned na začátku nás čeká nejnáročnější část. Na rozcestí Vlčí Hora cyklotrasa opouští silnici a po asfaltové cyklostezce se vlníme přírodním parkem Jelení vrch. Na konci cyklostezky prudce klesáme na rozcestí U Útvaru, kde odbočíme doprava a po silnici projíždíme téměř zaniklou obcí Jelení. Auto tudy projede opravdu výjimečně, avšak cyklistů je tu v sezóně poměrně mnoho.


Mírně vystoupáme k NPR Rolavská vrchoviště a za lesem se nám otevře výhled na zaniklou obec Rolava a Přebuzské vřesoviště. Za Rolavou odbočíme doleva a klesáme podél říčky Rolavy. Tento úsek je vhodný pouze pro horská kola. Cesta je z velké části kamenitá, ale zato nemusíme šlapat a pouze se kocháme krásným údolím. Na rozcestí Chaloupecké parkoviště se napojíme na vedlejší silnici, po které sjíždíme do Nových Hamrů.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.