Cyklotrasa Horní Jelení - Třebechovice pod Orebem

Z Horního Jelení, místa startu, jsme v lese hned. Na jeho okraji se zhoupneme na několika muldách, na nichž místní drobotina trénuje bikovou techniku. První kilometry jsou ušity ideálně pro rozjetí. Zdejší krajina se místy hodně podobá například Ralsku, písčitý podklad, borové lesy, borůvčí, tráva, převážně rovina. Po lesní cestě na zelené značce kilometry pěkně odsýpají, projíždíme obcí Veliny. Před další vsí opouštíme širší cestu a volíme nenápadnou pěšinku po kraji smíšeného lesa. Modrá značka nás vede přímo na sever k toku Orlice.

Když nám zkříží cestu Orlice, charakter našeho putování se mění. Průvodcem se nám stává žluté turistické značení a my jedeme téměř výhradně po singlu. Pobřežní trail ukončuje opět širší lesní cesta vedoucí okolo obrovského písníku Marokánka. Kousek za ním odbočujeme ostře doprava na červenou a rychlá úzká pěšina nás vyplivne až v obci Krňovice. Zdejší hospoda je oblíbeným výletním cílem Hradečáků. Opouštíme Krňovice podél plotu Podorlického skanzenu a vydáváme se napospas polednímu slunci na polích a loukách Poorlické naučné stezky. Když se opět objevujeme u letního tábora Suté Břehy, nastal čas se s Orlicí rozloučit.

Projíždíme charismatickou přírodní rezervací Buky u Vysokého Chvojna, což je smíšený přírodní prales. U rybníka Hluboký začínáme stoupat obcí Kamenec na jeden z nejvyšších bodů tohoto výletu. Na jedné straně je pod námi vyhlášené motokrosové závodiště, na druhé se otevírá krásný výhled na Holice a Železné hory v dálce. Rychlým sjezdem po louce se dvěma hrby vhodnými k poskočení přijíždíme do Holic a vyrážíme na posledních zhruba deset kilometrů. 


Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 64 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!