Cyklotrasa Horní Lideč - Mikolinův vrch

Hornolidečská magistrála vás povede po překrásných přírodních partiích a je nutné říci, že nikde jinde na Valašsku takovouto scenérii nabitou zážitky mezi skalami nenajdete. Z Horní Lidče se vydáte přes Valašské Příkazy do Študlova a Střelné. Asi 2 km budete stoupat po červené značce a pak hřebenovkou dojedete k rozhledně na Čubově kopci. Dřevěná rozhledna, vysoká 16 metrů, ze které přehlédnete nejen hřbety pohraničních Javorníků a Bílých Karpat či blízké Vizovické vrchy, ale za skvělého počasí třeba i Súlovské skály a Malou Fatru. Rozhledna je volně přístupná. Schodiště s každým patrem zužuje, proto je zejména v posledním patře výstup poněkud obtížný.


Pro cestu zpět pokračujete po modré značce s pěknou vyhlídkou na Francovu Lhotu a Valašskou Senici až na Mikolinův vrch. Ve středisku Antarik se můžete občerstvit. Sjedete loukami do Valašské Senice, odbočíte ke koupališti a údolím Františkova potoka dojedete k lesní cestě na Skaličí. Tady po červené směřujete k Pulčínu – romantické výhledy na Pulčínské skály. Z Pulčína po silnici až k Čertovým skalám na okraji obce Lidečko. Monumentální pískovcový skalní výchoz je spolu s Pulčínskými skálami nejznámějším zástupcem moravských pískovců a vyhledávaným horolezeckým terénem. Svůj název dostaly podle pověsti, protože kameny prý sem donesl kdysi čert.

Lesní cestou objíždíte masiv Čertových skal, až se napojíte na modrou turistickou značku a pak od rozcestí Láz po žluté směřujete kolem Lačnovských skal do Lačnova. Od nich sjedete do centra obce Horní Lideč.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 46 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!