5 / 4,5

Horní Lideč - Mikolinův vrch

Hornolidečská magistrála vás povede po překrásných přírodních partiích a je nutné říci, že nikde jinde na Valašsku takov...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 46 km

Popis cyklotrasy

Hornolidečská magistrála vás povede po překrásných přírodních partiích a je nutné říci, že nikde jinde na Valašsku takovouto scenérii nabitou zážitky mezi skalami nenajdete. Z Horní Lidče se vydáte přes Valašské Příkazy do Študlova a Střelné. Asi 2 km budete stoupat po červené značce a pak hřebenovkou dojedete k rozhledně na Čubově kopci. Dřevěná rozhledna, vysoká 16 metrů, ze které přehlédnete nejen hřbety pohraničních Javorníků a Bílých Karpat či blízké Vizovické vrchy, ale za skvělého počasí třeba i Súlovské skály a Malou Fatru. Rozhledna je volně přístupná. Schodiště s každým patrem zužuje, proto je zejména v posledním patře výstup poněkud obtížný.


Pro cestu zpět pokračujete po modré značce s pěknou vyhlídkou na Francovu Lhotu a Valašskou Senici až na Mikolinův vrch. Ve středisku Antarik se můžete občerstvit. Sjedete loukami do Valašské Senice, odbočíte ke koupališti a údolím Františkova potoka dojedete k lesní cestě na Skaličí. Tady po červené směřujete k Pulčínu – romantické výhledy na Pulčínské skály. Z Pulčína po silnici až k Čertovým skalám na okraji obce Lidečko. Monumentální pískovcový skalní výchoz je spolu s Pulčínskými skálami nejznámějším zástupcem moravských pískovců a vyhledávaným horolezeckým terénem. Svůj název dostaly podle pověsti, protože kameny prý sem donesl kdysi čert.

Lesní cestou objíždíte masiv Čertových skal, až se napojíte na modrou turistickou značku a pak od rozcestí Láz po žluté směřujete kolem Lačnovských skal do Lačnova. Od nich sjedete do centra obce Horní Lideč.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí