Cyklotrasa Hrabětice - Hřebínek

Vydáme se po cyklostezce k Josefodolské přehradě. Přes obě hráze přehrady pokračujeme za střídavého mírného stoupání a klesání podél vodní nádrže a podél Kamenice k rozcestí Pod Kristiánovem.

Zde můžeme udělat krátkou odbočku vpravo na Kristiánov, kde stávala sklářská huť, kterou dnes připomíná lesní hřbitůvek v blízkosti rozcestí turistických cest. V bývalé Liščí boudě dnes najdete Památník sklářství v Jizerských horách. Součástí expozice je i model sklářské huti. Poté se vrátíme zpět na rozcestí Pod Kristiánovem. Odtud jedeme rovně přes můstek přes Kamenici Cyklotrasa nás zavede k Blatnému rybníku. Kromě jednoho počátečního menšího výšlapu se svezeme z kopečka dolů.

Na rozcestí u Blatného rybníka odbočíme doprava a podle stejného značení míříme k Šámalově chatě na Nové Louce. Zde se můžeme občerstvit. Nyní se zajedeme podívat na rozcestí Hřebínek. K rozcestí Gregorův kříž vede rovněž žlutá turistická značka, zde naše cyklotrasa odbočuje vpravo. V kiosku na Hřebínku je další možnost občerstvení. Stejnou cestou se vrátíme na Novou Louku.

Cyklotrasou pokračujeme směrem do Bedřichova, ze začátku sjíždíme z kopce, pak se vystřídá stoupání s rovinou. Na okraji Bedřichova nad běžeckým lyžařským areálem se dáme doleva na silnici směrem do Hrabětic. Kousek prudce stoupáme k rozhledně Královka. Zde si můžeme odpočinout v restauraci. Od Královky si již užíváme jízdu z mírného kopce po silnici až do Hrabětic.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.