5 / 5

Hrabětice - Hřebínek

Vydáme se po cyklostezce k Josefodolské přehradě. Přes obě hráze přehrady pokračujeme za střídavého mírného stoupání a k...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 km

Popis cyklotrasy

Vydáme se po cyklostezce k Josefodolské přehradě. Přes obě hráze přehrady pokračujeme za střídavého mírného stoupání a klesání podél vodní nádrže a podél Kamenice k rozcestí Pod Kristiánovem.

Zde můžeme udělat krátkou odbočku vpravo na Kristiánov, kde stávala sklářská huť, kterou dnes připomíná lesní hřbitůvek v blízkosti rozcestí turistických cest. V bývalé Liščí boudě dnes najdete Památník sklářství v Jizerských horách. Součástí expozice je i model sklářské huti. Poté se vrátíme zpět na rozcestí Pod Kristiánovem. Odtud jedeme rovně přes můstek přes Kamenici Cyklotrasa nás zavede k Blatnému rybníku. Kromě jednoho počátečního menšího výšlapu se svezeme z kopečka dolů.

Na rozcestí u Blatného rybníka odbočíme doprava a podle stejného značení míříme k Šámalově chatě na Nové Louce. Zde se můžeme občerstvit. Nyní se zajedeme podívat na rozcestí Hřebínek. K rozcestí Gregorův kříž vede rovněž žlutá turistická značka, zde naše cyklotrasa odbočuje vpravo. V kiosku na Hřebínku je další možnost občerstvení. Stejnou cestou se vrátíme na Novou Louku.

Cyklotrasou pokračujeme směrem do Bedřichova, ze začátku sjíždíme z kopce, pak se vystřídá stoupání s rovinou. Na okraji Bedřichova nad běžeckým lyžařským areálem se dáme doleva na silnici směrem do Hrabětic. Kousek prudce stoupáme k rozhledně Královka. Zde si můžeme odpočinout v restauraci. Od Královky si již užíváme jízdu z mírného kopce po silnici až do Hrabětic.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí