Cyklotrasa Hrabětice - Tanvaldský Špičák

Po příjezdu do malebné vesničky Hrabětice se vydáme se na nedalekou rozhlednu Královka, k níž vede velice mírná a příjemná cesta. Poté nás bude čekat první velký sjezd. Po návštěvě rozhledny Na Čihadle se můžeme občerstvit v nedaleké hospůdce.

Po cestě za další rozhlednou narazíme na kulturní památku Protržená přehrada na Bílé Desné. Od přehrady nás cesta zavede až na Tanvaldský Špičák. Cesta k ní je pro opravdu zkušené jezdce. Kamenná rozhledna je součástí turistické chaty. Osmnáctimetrová věž nabízí kruhový výhled na Jizerské hory nebo Krkonoše.


Za další rozhlednou se vydáme až k městu Jablonec nad Nisou, nad nímž se tyčí dosud nejvyšší rozhledna, kterou navštívíme - Nisanka. Spodní část věže je obložena do výše 9 metrů kamenem. Máte odsud výhled na Jizerské hory, Krkonoše a na Jablonec nad Nisou. Tímto náš výlet zdaleka nekončí. Po lehčí off-road cestě nás opět čeká stoupání na vrchol kopce Krásný, kde se v lesích schovává kamenná rozhledna Bramberk. Odtud už máme blízko k cíli. Nad osadou Hrabětice se tyčí naše poslední zastávka, železná rozhledna Slovanka.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 49 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.