Cyklotrasa Hrabětice - Tanvaldský Špičák

Po příjezdu do malebné vesničky Hrabětice se vydáme se na nedalekou rozhlednu Královka, k níž vede velice mírná a příjemná cesta. Poté nás bude čekat první velký sjezd. Po návštěvě rozhledny Na Čihadle se můžeme občerstvit v nedaleké hospůdce.

Po cestě za další rozhlednou narazíme na kulturní památku Protržená přehrada na Bílé Desné. Od přehrady nás cesta zavede až na Tanvaldský Špičák. Cesta k ní je pro opravdu zkušené jezdce. Kamenná rozhledna je součástí turistické chaty. Osmnáctimetrová věž nabízí kruhový výhled na Jizerské hory nebo Krkonoše.


Za další rozhlednou se vydáme až k městu Jablonec nad Nisou, nad nímž se tyčí dosud nejvyšší rozhledna, kterou navštívíme - Nisanka. Spodní část věže je obložena do výše 9 metrů kamenem. Máte odsud výhled na Jizerské hory, Krkonoše a na Jablonec nad Nisou. Tímto náš výlet zdaleka nekončí. Po lehčí off-road cestě nás opět čeká stoupání na vrchol kopce Krásný, kde se v lesích schovává kamenná rozhledna Bramberk. Odtud už máme blízko k cíli. Nad osadou Hrabětice se tyčí naše poslední zastávka, železná rozhledna Slovanka.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 49 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!