Cyklotrasa Hradec Králové - Běleč nad Orlicí

Cyklotrasa začíná u Fakultní nemocnice po červené turistické, které se budeme držet až na Kolibu. Od nemocnice vyrazíme po proudu řeky Labe po cyklostezce. Mimo ruch města dojeme do Třebše, kde budeme muset překonat silnici vedoucí na Vysokou n. Labem. Cestou mineme golfové hřiště a rybník s rákosím. Roudničkou projedeme rovně do lesa, kde nás čeká lehké stoupání. Budeme projíždět kolem rozhledny Milíř, odkud je krásný výhled do okolí. Od Milíře následuje zábavný sjezd po lesní cestě k hájovně u Vysoké nad Labem. Od hájovny vede starší asfaltová cesta.

 Od Koliby pokračujeme až k Bažantnici za loukou pod Hoděšovicemi. Pod kopcem na rozdvojení zvolíme pravou šotolinovou cestu, která vede k Bažantnici. Po zdolání kopce vyjedeme na konec Hradečnice, tu pouze přejedeme a budeme držet až do Belče nad Orlicí.  V Bělči se nachází domácí pivovar, kde je možné občerstvení všeho druhu. Následujeme cestu, která nás dovede k fotbalovému stadionu v Hradce Králové. Vyrazíme kousek po silnici, kde v písníku „Laguna“ je možné se smočit v čisté vodě.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 30 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!