Cyklotrasa Hradec Králové - Kuks

Z Hradce Králové vyrazíte směrem a Smiřice, kde si můžete prohlídnout čtyřkřídlý barokní zámek s nádvořím, které lemují arkády. V Jaroměři si můžete udělat další pauzu a jít obdivovat krásy pevnosti Josefov, kterou najdete na vyvýšeném místě nad soutokem Labe a Metuje. Byla postavena na ochranu Habsburské říše před Pruskem. S tím jak se měnila taktika bojů, klesal význam pevnosti. O pevnost nikdy nebylo bojováno a nikdy nebyla ani obléhána.


Dále projedete kolem Jaroměřského rybníka a Svatojakubská stezka vás dovede až do areálu Kuks. Hospital Kuks je jeden z nejkrásnějších barokních areálů u nás. Při prohlídce areálu si prohlédnete farmaceutické muzeum, včetně barokní lékárny. Areál obklopuje nádherná zahrada, odkud je možné si odnést některé bylinky.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice

Vzdálenost: 31 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.