5 / 5

Hradec Králové - Kuks

Z Hradce Králové vyrazíte směrem a Smiřice, kde si můžete prohlídnout čtyřkřídlý barokní zámek s nádvořím, které lemují ...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice

Vzdálenost: 31 km

Popis cyklotrasy

Z Hradce Králové vyrazíte směrem a Smiřice, kde si můžete prohlídnout čtyřkřídlý barokní zámek s nádvořím, které lemují arkády. V Jaroměři si můžete udělat další pauzu a jít obdivovat krásy pevnosti Josefov, kterou najdete na vyvýšeném místě nad soutokem Labe a Metuje. Byla postavena na ochranu Habsburské říše před Pruskem. S tím jak se měnila taktika bojů, klesal význam pevnosti. O pevnost nikdy nebylo bojováno a nikdy nebyla ani obléhána.


Dále projedete kolem Jaroměřského rybníka a Svatojakubská stezka vás dovede až do areálu Kuks. Hospital Kuks je jeden z nejkrásnějších barokních areálů u nás. Při prohlídce areálu si prohlédnete farmaceutické muzeum, včetně barokní lékárny. Areál obklopuje nádherná zahrada, odkud je možné si odnést některé bylinky.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí