5 / 3,5

Hradec Králové - Suté Břehy

Tahle cyklotrasa není až tak dlouhá, zato fyzicky náročná. Od nemocnice v Hradci vyrazíme po proudu řeky Labe. Mimo ruch...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 44 km

Popis cyklotrasy

Tahle cyklotrasa není až tak dlouhá, zato fyzicky náročná. Od nemocnice v Hradci vyrazíme po proudu řeky Labe. Mimo ruch města dojedeme do Třebše, kde budeme muset překonat silnici vedoucí na Vysokou nad Labem. Po silnici uhneme do mírného stoupání na vedlejší, kde už vede dlážděná cyklostezka až do Roudničky. Cestou mineme golfové hřiště a rybník s rákosím. Roudničkou projedeme rovně do lesa, kde nás čeká lehké stoupání.

Budeme projíždět kolem rozhledny Milíř, odkud je krásný výhled do okolí. Od Milíře následuje zábavný sjezd po lesní cestě, která přejde do krátké stezičky mezi kořeny vedoucí k majestátní hájovně u Vysoké nad Labem. Stezka vede přes kořeny a je docela zábavná. Před Biřičkou uhneme doprava na šotolinovou cestu, ze které je možné odbočit na pěkný trail po břehu rybníka. Za rybníkem se napojíme na stezku - trail, která nás tunelem protáhne k cestě k rybníčku Cesta myslivců.

Kousek od rybníčku se napojíme na turistickou zelenou až k rozcestníku Křivé lípy, kde ze zelené odbočíme doleva na turistickou žlutou. Dojedeme na turistickou modrou, jež nás dovede k rozcestníku Černá stráň. Tam odbočíme na žlutou turistickou po Pohádkové stezce. U rybníku Výskyt odbočíme doprava na turistickou červenou a pojedeme stále rovně.

Budeme míjet pískovnu Marokánka. Při pohledu na pískovnu si budeme moci, s trochou velké fantazie, připadat jako někde v poušti. Přejedeme silnici a i nadále pokračujeme po červené až na Suté břehy. Na stezce se dá najít několik technicky náročných míst. Celou dobu máme řeku Orlici po pravé ruce. Z Bělče pokračujeme po silnici až k písníku Laguna, kde je možné koupání. Ze silnice odbočíme ještě před Lagunou doleva na polní cestu. Po tom, co po polní, šotolinové a asfaltové lesní cestě dorazíme ke Stříbrnému rybníku, odbočíme u něj z červené turistické na žlutou a necháme se jí vést až do Hradce k fotbalovému stadionu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí