5 / 4

Hranice - Heřmanice

Druhý ze tří okruhů, které jsou součástí tématické cyklotrasy, která propojuje místa, na kterých se vyskytují nebo vysky...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 41 km

Popis cyklotrasy

Druhý ze tří okruhů, které jsou součástí tématické cyklotrasy, která propojuje místa, na kterých se vyskytují nebo vyskytovaly unikátní větrné a vodní mlýny na Hranicku, kterému se také říkávalo "Moravské Holandsko". Všechna tato místa jsou označena informačními tabulkami. Interiéry Humplíkova mlýna jsou přístupné po telefonické dohodě. Zařízení mlýna bylo postupem času mnohokrát přestavováno a modernizováno. Mlýn je jedinečným dokladem technického vývoje obilných mlýnů na Moravě.

Po cestě můžete obdivovat krásné výhledy do údolí Moravské brány, navštívit město Hranice, vyhledávané poutní místo Kostelíček nebo obec Střítež nad Ludinou, která je známá výrobou regionálních produktů. Trasy jsou lehce až středně náročné, vyskytuje se zde několik náročnějších stoupání.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí