5 / 4,5

Hranice - Hustopeče nad Bečvou

První ze tří okruhů, které jsou součástí tématické cyklotrasy, která propojuje místa, na kterých se vyskytují nebo vysky...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 45 km

Popis cyklotrasy

První ze tří okruhů, které jsou součástí tématické cyklotrasy, která propojuje místa, na kterých se vyskytují nebo vyskytovaly unikátní větrné a vodní mlýny na Hranicku, kterému se také říkávalo "Moravské Holandsko". Všechna tato místa jsou označena informačními tabulkami. Interiéry Červekova mlýna jsou přístupné po telefonické dohodě. Svými rozměry je největším dřevěným mlýnem v ČR. Mlecí zařízení je stále funkční a provozuschopné.

Po cestě můžete obdivovat krásné výhledy do údolí Moravské brány, navštívit město Hranice, vyhledávané poutní místo Kostelíček nebo obec Střítež nad Ludinou, která je známá výrobou regionálních produktů. Trasy jsou lehce až středně náročné, vyskytuje se zde několik náročnějších stoupání.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí