Cyklotrasa Hranice na Moravě - Lipník nad Bečvou

Krátká trasa vhodná pro rodiny s dětmi. Vyjedete z aquaparku Plovárna, kde cyklostezka začíná. Po levém břehu Bečvy. Nejprve projedete chatovou oblastí, později cyklostezka lemuje okraj lesa. Po 3 kilometrech minete odbočku na Rybáře a směřujete k Týnu nad Bečvou a Lipníku nad Bečvou.

Cestou uvidíte na kopci se vypínající hrad Helfštýn. Původně nevelký hrad získali páni z Kravař, za kterých byl hrad rozšířen. Poté ještě několikrát vystřídal majitele a sloužil také jako vojenská základna.

V Lipníku nad Bečvou se u silničního mostu odpojíte od cyklostezky, přejedete most a na první křižovatce odbočíte doleva. Za chvíli pojedete do mírnějšího kopce a uvidíte zámecký park zámku Lipník nad Bečvou. Zde je možné zrelaxovat v zámecké kavárně pod unikátní střešní zahradou. Ještě si můžete prohlédnout náměstí T. G. Masaryka. 

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 17 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.