5 / 4

Hranice na Moravě - Lipník nad Bečvou

Krátká trasa vhodná pro rodiny s dětmi. Vyjedete z aquaparku Plovárna, kde cyklostezka začíná. Po levém břehu Bečvy. Nej...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 17 km

Popis cyklotrasy

Krátká trasa vhodná pro rodiny s dětmi. Vyjedete z aquaparku Plovárna, kde cyklostezka začíná. Po levém břehu Bečvy. Nejprve projedete chatovou oblastí, později cyklostezka lemuje okraj lesa. Po 3 kilometrech minete odbočku na Rybáře a směřujete k Týnu nad Bečvou a Lipníku nad Bečvou.

Cestou uvidíte na kopci se vypínající hrad Helfštýn. Původně nevelký hrad získali páni z Kravař, za kterých byl hrad rozšířen. Poté ještě několikrát vystřídal majitele a sloužil také jako vojenská základna.

V Lipníku nad Bečvou se u silničního mostu odpojíte od cyklostezky, přejedete most a na první křižovatce odbočíte doleva. Za chvíli pojedete do mírnějšího kopce a uvidíte zámecký park zámku Lipník nad Bečvou. Zde je možné zrelaxovat v zámecké kavárně pod unikátní střešní zahradou. Ještě si můžete prohlédnout náměstí T. G. Masaryka. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí