5 / 4

Hranice - Partutovice

Poslední ze tří okruhů, které jsou součástí tématické cyklotrasy, která propojuje místa, na kterých se vyskytují nebo vy...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 56 km

Popis cyklotrasy

Poslední ze tří okruhů, které jsou součástí tématické cyklotrasy, která propojuje místa, na kterých se vyskytují nebo vyskytovaly unikátní větrné a vodní mlýny na Hranicku, kterému se také říkávalo "Moravské Holandsko". Všechna tato místa jsou označena informačními tabulkami. Interiéry Maršálkova mlýna jsou přístupné po telefonické dohodě. Mlýn má zachovalé mlecí zařízení a ojedinělou zdobenou moučnici. Jedná se o jeden z nejzachovalejších větrných mlýnů v ČR.


Po cestě můžete obdivovat krásné výhledy do údolí Moravské brány, navštívit město Hranice, vyhledávané poutní místo Kostelíček nebo obec Střítež nad Ludinou, která je známá výrobou regionálních produktů. Trasy jsou lehce až středně náročné, vyskytuje se zde několik náročnějších stoupání.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí