5 / 3

Janov - Nové Město nad Metují

Tato příjemná cyklotrasa začíná v nevelké obci Janov. Po žluté turistické značce nás přivádí k Panskému rybníku, který j...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 km

Popis cyklotrasy

Tato příjemná cyklotrasa začíná v nevelké obci Janov. Po žluté turistické značce nás přivádí k Panskému rybníku, který je vyhlášeným rájem rybářů. Od Panského rybníka míříme po červené turistické značce pěkným údolím do Ohnišova, míjíme koupaliště a za obcí se vydáváme po žluté značce kolem rybníka a nezpevněnou lesní cestou přijíždíme do údolí Bačetínského potoka.

Pokračujeme vzhůru přes obec Val přes silnici na Chlístov. Úsek cesty do Nového Města nad Metují vede po poměrně frekventované silnici. Z města se vracíme zpátky do Janova a to buď z kopce silnicí nebo náročnější, ale mnohem hezčí trasou po žluté značce Klopotovským údolím. Ve Slavoňově si povšimněte pěkného dřevěného kostelíka a pak už zamiřte přes Bohdašín a Tis do Janova.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí