5 / 4

Jaroměř - Ratibořice

Cyklovýlet vede z velké části po příjemných asfaltových komunikacích. Vydáváme se z Jaroměře od železniční zastávky, pře...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 km

Popis cyklotrasy

Cyklovýlet vede z velké části po příjemných asfaltových komunikacích. Vydáváme se z Jaroměře od železniční zastávky, přes tamní náměstí, do pevnostního města Josefova. Odtud směřujeme na Starý Ples a Velkou Jesenici. Část cesty od Velké Jesenice po Kleny z menší či větší vzdálenosti kopíruje břehy přehradní nádrže Rozkoš. Pokračujeme do Šonova, kde stojí kostel svaté Markéty, který je chráněnou kulturní památkou České republiky.

Ze Šonova pokračujeme po asfaltce do Provodova, přes Šeřeč ve směru na Kleny, kde se připravte na část cesty po šotolinovém povrchu. Velmi pěkný úsek čeká v závěrečné etapě trasy z místní části České Skalice - Zlíče do samotných Ratibořic. Ty leží od Zlíče západním směrem od Babiččina údolí a Ratibořického zámku, kde je cíl cesty.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí