Cyklotrasa Javorník - Kašperské Hory

Úseky následujícího okruhu občas vedou po vyznačené turistické trase. Z Javorníku stoupáme k rotundě sv. Antonína, čeká nás výšlap na první tisícovou horu, Javorník s rozhlednou. Vychutnáváme cestu mezi kameny, po vrstevnici i do mírného kopce až do další vyhlídky. Občas už je vidět hrad Kašperk. Je nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Z hradu je tak krásný výhled na Šumavu

Dále nás trasa vede na západ, směr Borovina. Ocitneme se v Anníně, v těsné blízkosti brusírny skla. Ke kostelu sv. Mořice se dostáváme po kamenitém singlíku směrem na vodácký kemp Radešov. Zde využijeme naučné stezky Lesů České republiky s pracovním názvem Radešovský Wales. Po louce stoupáme na Šibeniční vrch s perfektním výhledem do okolí. Letíme z kopce okolo středověkých pranýřů do města Kašperské Hory. Město opouštíme okolo Liščího vrchu směrem nad Amálino údolí. Z údolí vede správná cesta vždy jen do kopce. Nabíráme vrstevnice do Řetenic, nakonec vyjedeme až k oltáři vytesanému do skály na Královském kameni, pak přes Krankoty zpět domů.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 50 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!