Cyklotrasa Javorník - Kašperské Hory

Úseky následujícího okruhu občas vedou po vyznačené turistické trase. Z Javorníku stoupáme k rotundě sv. Antonína, čeká nás výšlap na první tisícovou horu, Javorník s rozhlednou. Vychutnáváme cestu mezi kameny, po vrstevnici i do mírného kopce až do další vyhlídky. Občas už je vidět hrad Kašperk. Je nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Z hradu je tak krásný výhled na Šumavu

Dále nás trasa vede na západ, směr Borovina. Ocitneme se v Anníně, v těsné blízkosti brusírny skla. Ke kostelu sv. Mořice se dostáváme po kamenitém singlíku směrem na vodácký kemp Radešov. Zde využijeme naučné stezky Lesů České republiky s pracovním názvem Radešovský Wales. Po louce stoupáme na Šibeniční vrch s perfektním výhledem do okolí. Letíme z kopce okolo středověkých pranýřů do města Kašperské Hory. Město opouštíme okolo Liščího vrchu směrem nad Amálino údolí. Z údolí vede správná cesta vždy jen do kopce. Nabíráme vrstevnice do Řetenic, nakonec vyjedeme až k oltáři vytesanému do skály na Královském kameni, pak přes Krankoty zpět domů.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 50 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.