Cyklotrasa Jedlová - Česká Lípa

Tato nenáročná cyklotrasa nás provede krásnou krajinou jihozápadní části Lužických hor. Převážná část cyklotrasy je z mírného kopce, pouze v Kytlici a blízkém okolí jsou dvě stoupání.

Po zpevněné lesní cestě sjíždíme z kopce, po chvilce přejíždíme železniční trať a pokračujeme k Malému a Velkému Jedlovskému rybníku a následně ke Hraničnímu rybníku. U něj zabočíme doprava, po které postupně klesáme do Kytlice. V centru obce za dětským hřištěm zahneme doleva na silnici vedoucí do Nového Boru. Odtud na nás čeká největší stoupání celého výletu, proto doporučujeme se nejdříve občerstvit v některé z místních restaurací.

Po zdolání kopce na rozcestí Jedličná sjíždíme do Polevska, kde cyklotrasa odbočuje doprava a připravíme se na poslední. Odměnou je pěkný pohled na část Lužických hor z vyhlídky u kapličky. Po 3 kilometrech pohodové jízdy jsme na východním okraji Kamenického Šenova. Přejedeme hlavní silnici a ocitneme se pod známým čedičovým vrchem Panská skála neboli Varhany. Tento unikátní skalní útvar je nejkrásnější ukázkou sloupcové odlučnosti čediče u nás.

Kousek za Panskou skálou se cyklotrasa napojuje na nově vybudovanou cyklostezku Varhany. Skoro až do České Lípy takřka nemusíme šlapat, pouze občas projedeme obcí nebo překřížíme silnici. Na okraji České Lípy cyklostezka končí..Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 34 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!