5 / 4

Jelení Vrchy - Plešné jezero

Výchozím místem, odkud se na kole nejpohodlněji dostame k Plešnému jezeru, jednomu z pěti ledovcových jezer na české str...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 km

Popis cyklotrasy

Výchozím místem, odkud se na kole nejpohodlněji dostame k Plešnému jezeru, jednomu z pěti ledovcových jezer na české straně Šumavy, je osada Jelení Vrchy.

Přejedeme přes kopec k hornímu portálu vodního tunelu a poté po rovině podél Schwarzenberského kanálu. Na rozcestí Hučina odbočíme vlevo a mírně stoupáme. Poté se tyto dvě cyklistické cesty rozdělují – my pokračujeme rovně po bílé cyklotrase a od rozcestí U Střížky poměrně prudce stoupáme směrem k Plešnému jezeru a uvidíme nejvyšší vrchol české části Šumavy – Plechý.

Po odpočinku se vrátíme na rozcestí U Stříšky, odbočíme doprava na zelenou cyklotrasu. Střídavě pozvolna klesáme a stoupáme na rozcestí Rakouská cesta – Řijíště. Odtud po modré cyklotrase sjíždíme při toku Koňského potoka k Schwarzenberskému plavebnímu kanálu na rozcestí Rossbach. Všimneme si tu zajímavé technické stavby – akvaduktu. Dáme se doleva a pokračujeme zpět do Jeleních Vrchů.

Cestou uvidíme Jezerní smyk, který přiváděl vodu do kanálu směrem od Plešného jezera. Na místě křížení Schwarzenberského kanálu s Jezerním potokem stojí Rossenauerova kaple. Původní boží muka byla obestavěna dřevěnou kaplí. Uvnitř kaple se nalézá obraz Korunovace Panny Marie. Místo je opředeno řadou lidových pověstí. V Jeleních Vrších stojí k navštívení expozice věnovaná Schwarzenberskému plavebnímu kanálu, kde je mimo jiné zajímavý interaktivní model.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí