Cyklotrasa Jelení Vrchy - Plešné jezero

Výchozím místem, odkud se na kole nejpohodlněji dostame k Plešnému jezeru, jednomu z pěti ledovcových jezer na české straně Šumavy, je osada Jelení Vrchy.

Přejedeme přes kopec k hornímu portálu vodního tunelu a poté po rovině podél Schwarzenberského kanálu. Na rozcestí Hučina odbočíme vlevo a mírně stoupáme. Poté se tyto dvě cyklistické cesty rozdělují – my pokračujeme rovně po bílé cyklotrase a od rozcestí U Střížky poměrně prudce stoupáme směrem k Plešnému jezeru a uvidíme nejvyšší vrchol české části Šumavy – Plechý.

Po odpočinku se vrátíme na rozcestí U Stříšky, odbočíme doprava na zelenou cyklotrasu. Střídavě pozvolna klesáme a stoupáme na rozcestí Rakouská cesta – Řijíště. Odtud po modré cyklotrase sjíždíme při toku Koňského potoka k Schwarzenberskému plavebnímu kanálu na rozcestí Rossbach. Všimneme si tu zajímavé technické stavby – akvaduktu. Dáme se doleva a pokračujeme zpět do Jeleních Vrchů.

Cestou uvidíme Jezerní smyk, který přiváděl vodu do kanálu směrem od Plešného jezera. Na místě křížení Schwarzenberského kanálu s Jezerním potokem stojí Rossenauerova kaple. Původní boží muka byla obestavěna dřevěnou kaplí. Uvnitř kaple se nalézá obraz Korunovace Panny Marie. Místo je opředeno řadou lidových pověstí. V Jeleních Vrších stojí k navštívení expozice věnovaná Schwarzenberskému plavebnímu kanálu, kde je mimo jiné zajímavý interaktivní model.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.